2 Milyon TL Harcanan Millet Bahçesi Tepki ÇektiKırşehir merkeze 5 kilometre uzaklıkta olan Özbağ Belediyesi’nin geçtiğimiz Şubat ayında belediye imkanları ve bağışlarla Kılıçözü çayı kenarında yapımına başlanan Millet Bahçesini tamamladı. Belediye Başkanı Arazay, Ankara-Kayseri karayolu üzerinden itibaren yol kenarına ve belde içerisinde birçok yere tabela koyarak millet bahçesine giden yolu gösterirken, projeye destek olan milletvekilleri Sadir Durmaz ile Hacı Turan’ı da unutmadı; onlar için de ayrı tabela astırdı.

Projeye göre, içerisinde 14 kilometrelik yürüyüş yolu, çocuk oyun parkları, piknik alanları, yeşil alanlar bulunan ve çok sayıda ağaç ile çiçek olması gereken Millet Bahçesi’ne giden vatandaşlar gözlerine inanamadı.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre; yaklaşık 2 milyon liraya mal olduğu ileri sürülen Millet Bahçesi’nde sadece çay kenarına 2 metre genişliğinde 14 kilometrelik parke yol yapıldığı, dikilen ağaçların kuruduğu ve projede yer alan sosyal yapıların hiçbirinin olmadığı ortaya çıktı.

Reklam Goruntulenme Bolumu

Irmak kenarında evleri bulunan bölge halkı, derede daha önce su olduğunu ancak Millet Bahçesi çalışması sırasında derenin kuruduğunu söyledi.