2021 Yılı Europa Nostra Ödülleri AçıklandıAvrupa’nın bu alandaki en prestijli ödülü kabul edilen 2021 Avrupa Kültürel Miras Ödülleri/Europa Nostra Ödülleri'nin sahipleri, 23 Eylül tarhinde, Venedik'teki Giorgio Cini Vakfı'nın genel merkezinde düzenlenen üst düzey bir törenle kutlandı. Törende, Avrupa Komisyonu ve Europa Nostra temsilcileri, bu yıl 18 Avrupa ülkesinden ödüllendirilmiş olan 24 başarılı girişim arasından seçilen dört Grand Prix-Büyük Ödül'ün ve Halkın Seçimi Ödülü'nün sahiplerini gururla duyurdular.

Reklam Goruntulenme Bolumu

COVID-19'a karşı alınan güvenlik önlemleri nedeniyle, 2021 Avrupa Miras Ödülleri Töreni yaklaşık 220 katılımcı için düzenlendi, ancak Avrupa ve ötesinden yüzlerce kültürel miras uzmanı, gönüllüleri, sevenleri ve destekçileri tarafından canlı olarak takip edildi. Tören, 21-24 Eylül tarihleri arasında Dünya Mirası Şehri Venedik'te gerçekleştirilen 2021 Avrupa Kültürel Miras Zirvesi'nin önde gelen etkinlikleri arasında yer alıyor.

2021 Grand Prix-Büyük Ödül kazananlar

Kültürel Miras Teknik Komitesi (Kıbrıs), 2008 yılında Birleşmiş Milletler himayesinde Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk liderler tarafından kurulan komite kültürel mirası uzlaşma ve barışçıl işbirliği için güçlü bir araç olarak kullanarak 70'in üzerinde anıtı başarıyla restore etmiştir.