Adana, Doğalgaza 2004'te Kavuşacak

Adana'ya doğalgaz getirilmesi için sürdürülen çalışmalar son aşamaya geldi. BOTAŞ, `güney doğalgaz iletim hattı'nın 2OO4 yılında işletmeye açılacağını, söz konusu projeyle ilgili potansiyel tespit çalışmalarının en kısa sürede gerçekleştirileceğini açıkladı. BOTAŞ'tan yapılan açıklamada, sanayi tesislerinin, hazırlık için Adana Sanayi Odası'na gönderilen talep değerlendirme formunu doldurarak BOTAŞ'a iletmeleri gerektiği kaydedildi.
BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Fuat Celepci, ASO'ya gönderdiği açıklamada, "Bölgenize doğalgaz getirecek olan güney doğalgaz iletim hattının ihalesi yapılmış ve yüklenici firmalarla sözleşmeler imzalanmıştır. Tamamı kredili olarak gerçekleştirilecek bu yatırımın kredi işlemlerinin Hazine Müsteşarlığı'nca onaylanmasını müteakip inşaat çalışmalarına başlanacak olup, bu iletim hattının 2OO4 yılında işletmeye alınması hedeflenmektedir" dedi.

Celepci, söz konusu hattın işletmeye alınmasına eşzamanlı olarak hat güzergahındaki potansiyel sanayi bölgelerine doğalgazın öncelikle ulaştırılıp, kullanıma sunulabilmesi için gerekli altyapının da süratle kurulmasının önem taşıdığını ifade etti.