Alsancak Sevgi Yolu'na "Avrupa Modeli" ProjeKonak Belediyesi tarafından yeniden düzenlenecek Alsancak Sevgi Yolu'nda çalışmalar başladı. Sevgi Yolu esnafı, Hilton Oteli otoparkının karşısına taşınırken, çalışmaların 90 gün içinde tamamlanacağı açıklandı. Sevgi Yolu'na, heykeltıraş Ekin Arman tarafından yapılan "Sevmek Zamanı" isimli heykelin de konulacağı belirtildi.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Sevgi Yolu esnafı ile bir araya geldiklerini ve onların istemleri doğrultusunda bir çalışma planı belirlendiğini söyledi. Projenin, yine esnafın önerileriyle şekillendiğini ve son aşamaya getirildiğini hatırlatan Tartan, yeni ve çağdaş görünümüyle Sevgi Yolu'nun İzmirlilerin ikinci buluşma noktası olacağını belirtti.

Tartan, olağanüstü koşulların yaşanmaması durumunda 90 gün sonra açılışın gerçekleştirileceğini söyledi. Tartan, "Sevmek Zamanı" isimli heykelin Türkiye'deki ilk sevgi temalı çalışma olduğunu belirterek, "Kitapçılara ve gümüş satıcılarına modern çalışma ortamı sağlıyoruz. Havuz çevresinde, kafeterya ve dinlenme alanları yapılacak. Avrupa kentlerinde bulunan bir sokak düzenlencek. Sevgi Yolu'nda mini konserler düzenlenecek" dedi.