''Ankara Başka AVM'leri de Kaldırır''Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Ankara'da, Türkiye ortalamasının üzerinde AVM bulunduğunu, ama Ankara'nın başka AVM'leri de kaldıracağını söyledi.

TOBB-ETÜ Ekonomi ve Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenen ''Ankara'da Sanayi ve Ticaret'' paneline konuşmacı olarak ATO Başkanı Salih Bezci ile ASO Başkanı Nurettin Özdebir katıldı.

Kanal 8'de program yapan Erkan Tan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde iki başkan öz geçmişlerini anlattı ve halen yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

ATO Başkanı Salih Bezci, mesleğinin mimarlık olduğunu belirterek, İstanbul'da halen faaliyette bulunan alışveriş merkezi Galeria'nın yapımı aşamasında her hafta sonu buraya giderek tüm yapım aşamalarını takip ettiğini, Galeria'nın projesini şu an dükkan dükkan bile çizebileceğini anlattı. İşinin AVM yapmak olduğunu da belirten Bezci, daha sonra Ankara'da yaptığı AVM'ler hakkında bilgiler verdi. Herkese tavsiyesinin ekip çalışması yapmaları olduğunu belirten Bezci, şu an çeşitli işlerde 100'e yakın ortağı bulunduğunu anlattı.

Bir soruya verdiği yanıtta Ankara'da, Türkiye ortalamasının üzerinde AVM bulunduğunu, yine İstanbul'dan fazla Ankara'da AVM olduğunu ifade eden Bezci, ancak başka AVB'leri de Ankara'nın kaldırabileceğini bildirdi. Ankara'da cadde mağazacılığının olmadığı yerler bulunduğunu, AVM'lerin daha ziyade buralara kaydığını bildiren Bezci, yeni AVM yatırımı yapmayı düşündüğünü, çünkü işinin bu olduğunu yeniledi.