Düzce’ye Kayak Merkezi YapılacakDüzce’deki bin 840 rakımlı Kardüz Yaylası, yeni bir proje ile kış sporları merkezi haline getiriliyor. Projeye, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kayak Federasyonu, valilik ve belediye de destek veriyor.

Batı Karadeniz yeni bir kayak merkezi kazanıyor. Düzce’nin bin 840 rakımlı Kardüz Yaylası, hazırlanan bir projeyle kış sporları merkezine dönüştürülecek. Kar kalınlığının 2 metrenin üzerine çıktığı Kardüz Yaylası için Kayak Federasyonu olumlu görüş verdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ekipleri de düzenli olarak kar kalınlığını ölçüyor. Proje için Düzce Belediyesi ve Gölyaka Belediyesi’nin çalışmaları da sürüyor.

Düzce Beledeye Başkanı Mehmet Keleş, “Tesis yapılabilmesi için yol yapımına destek vereceğiz. Buraya bölge ve yurtdışı turizmi açısından hizmet verecek bir kayak merkezi yapacağız” dedi. Vali Halil Nimetoğlu ise, “Burası kar kapasitesi açısından çok önemli, bu yıl meteorolojik çalışmalar da yapıyoruz” dedi.

Proje çerçevesinde ilk etapta Gölyaka’dan Kardüz Yaylası’na uzanan 28 kilometrelik yol asfaltlanacak. Ardından telesiyej, pist ve konaklama merkezleri hazırlanacak.