Antalya Şantiyeye Döndü

Antalya'da yol yapım ve kaldırım düzenleme çalışmaları, turizmin başkentini 'şantiye kent' haline getirdi. Çevreyolunda ve ana arterlerde asfalt yenileme ve yol genişletme çalışmalarına başlandı

Karayolları 12'nci Bölge Müdürlüğü ile Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği asfalt ve yol çalışmaları kenti şantiye havasına soktu.

Yoğun bir çalışma temposuna giren Karayolları, işe öncelikle çevreyolundan başladı. Bu yıl 35 projeden beşine parasızlık nedeniyle başlayamayan Bölge Müdürlüğü, çevreyolundaki Toptancı Hal ile Kızılarık kavşağı arasındaki kısmın yılbaşına kadar tamamlanacağını bildirdi.

Tek tip kaldırım

Antalya Büyükşehir Belediyesi de, 100. Yıl Bulvarı'nda asfalt yenileme ve kaldırım düzenleme çalışmaları başlattı. Eski asfaltı ve kaldırımları söküp yerine yenilerini yapan Belediye, kentte kaldırımların da tek tip

olacağını açıkladı.

'Yap-boza çevirdiler'

Öte yandan, kentin şantiyeye dönüşmesine tepki gösteren Antalyalılar ise öfkeli. 'Yap-boz tahtasına dönen yollarımızı biri açıp diğeri kapatıyor' diyen çevre sakinleri, 'Şimdi alt yapı çalışmaları tamamlanan caddelerde yenileme çalışmaları yapılıyor. Bu yollara bir daha kazma vurulmasını istemiyoruz' diyerek tepkilerini dile getirdiler.