Bahçe Mobilyalarında 2021 TrendleriKoronavirüs pandemisinin olduğu bu günlerde evlerde vakit geçirme süresi artarken, havaların ısınmasıyla birlikte bahçe, balkon ve teraslara olan ilgi de gittikçe artıyor. Yeni sezon dış mekân mobilyaları trendlerini açıklayan L’unica Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Ali Samantır, 2020 yılında olduğu gibi bu yıl da konforun ve şıklığın eşsiz birleşiminden oluşan parçaların ön plana çıktığını belirtti. Özgün tasarımlara sahip teak, alüminyum ve rattan malzemelerle kombine edilen bahçe mobilyalarında koyu renklerin hakim olacağını ifade eden Samantır, dekorasyonda kullanılacak renkli aksesuarlarla da tamamlayıcı ve etkileyici bir görünüm elde edilebileceğini söyledi.

Reklam Goruntulenme Bolumu

İç mekân konforu artık bahçelerde
Açık havada geçirilen keyifli anların evlerin en önemli sosyalleşme alanı olan bahçelere taşınmasıyla  birlikte, dış mekân dekorasyonunda eskisinden daha fazla sayıda mobilyaya ihtiyaç duyulacak. Bu sebeple bahçeleri de evin bir odası olarak görmek kaçınılmaz hale geliyor. Tüm tasarımcıların ve kullanıcıların fikir birliğinde olduğu konu ise konforun bahçe mobilyalarında da değişmeyen bir trend olduğu. Tüketicilerin tercihleri de genel olarak kaliteli, dayanıklı, uzun ömürlü, bakımı kolay ve rahat ürünlerden yana oluyor. Konfor, dayanıklılık ya da estetik görünüm gibi kriterleri teak ağacı, sentetik ve alüminyum malzemelerle rahatlıkla sağlayabilmek mümkün. Önemli olan tüketicinin için hangi kriterleri ön planda tuttuğu ve buna göre doğru seçim yapıp yapmadığı olacak. Doğru tercihler sayesinde, açık hava mekânlarında rahat ve uzun süreli keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Enjoy sehpa

Farklı kombinasyonlar bir arada
Uzun yıllardır bahçe mobilyalarında çok farklı tarzlar bir arada sunuluyor. Bu yıl da teak-rope, alüminyum-rope ya da alüminyum ile teak malzemenin karıştığı serilerle sıklıkla karşılaşacağız. Ahşap, metal, kumaş, ip gibi çeşitli materyaller de bir arada kullanılacak. Özellikle kalın minderli modellerde rope örgü tarzı çok daha fazla görülecek. Bu noktada ürünleri seçerken kişisel tercihler devreye girecek. Tamamen doğal görünümlü bahçe mobilyası sevenler, teak malzeme bir ürünle dış mekânlara prestijli ve estetik bir görünüm kazandırabilecek. Alüminyum ve sentetik rattan ürünler hafif olmaları ve yüksek dayanıklılık göstermeleriyle tercih sebebi olabilecekler. Bu malzemelerin kombin halde kullanıldığı mobilyalar da bahçelerin gözdesi olacak. Özetle, 2021 sezonunda her zevke uygun ve evlerle uyum sağlayacak farklı malzemelerin şaşırtan kombinasyonlarını çok çeşitli versiyonlar halinde göreceğiz.

Butterfly lounge

Doğallık ve koyu renkler ön planda
Son yıllarda devam eden doğallığa dönüş trendi bu sezon da devam edecek. 2021 yılı ilkbahar-yaz koleksiyonlarında genellikle sade ama birbiriyle uyumlu mobilyalar yer alırken, bir o kadar da detaylarda şık tasarımların hâkim olduğu ürünler göreceğiz. Koyu renkler bu yıl yine ağırlıkta iken açık renkli kombinasyonlar ise dış mekânlarda huzur verici ve sakinleştirici bir etki yaratmak isteyenlerin tercihi olacak. Dekorasyonun tamamlayıcısı ve en önemli parçası aksesuarlarda ise renkler ön plana çıkacak.

 

*

L’unica Hakkında 

Fonksiyonelliğin ve kalitenin ön planda tutulduğu tasarımlarını konfor ve estetikle buluşturan bahçe mobilyası markası L’unica; Oturma Grupları, Yemek Grupları ve Keyif Ürünleri olmak üzere üç ana kategoride ürünler sunuyor. L’unica’da koltuktan masa ve sandalyeye, sehpadan servis arabasına, salıncaktan şezlonga, dresuardan sandığa, gazebodan daybed’e ve aydınlatma ürünlerinden çok çeşitli aksesuarlara kadar bahçe dekorasyonu için gerekli her türlü mobilya yer alıyor. Bu ürünler Ahşap (Teak), Metal ve Sentetik Rattan çeşitleri ile farklı zevklere hitap ediyor. L’unica markalı bahçe mobilyalarının yanı sıra ödüllü tasarımlarıyla dikkat çeken Belçikalı Oasiq, İskandinav tasarım özelliklerine sahip Danimarkalı Houe, premium tasarımlarıyla dünyaca ünlü Danimarkalı Cane-Line markalarının ürünlerini de bünyesinde satışa sunan L’unica; ayrıca Happy Cocooning markalı şömine masaları ile Morso Living ve Big Green Egg markalı üst düzey bahçe barbekülerini ve Avustralyalı Tiipii Bed’in yanı sıra Les Jardins ve Alman Hoefats ürünlerini de müdavimleriyle buluşturuyorBahçeler, balkonlar, teraslar gibi açık hava mekânlarına prestij katan ve modern çizgileriyle dikkat çeken L’unica’nın 2021 yılı ilkbahar-yaz koleksiyonunda, tasarımı ve kalitesi ile öne çıkan kullanıcı dostu pek çok iddialı ürün yer alıyor. L’unica ürünlerine markanın Türkiye genelinde yer alan 30 farklı bayisinden ve İstanbul Levent’te bulunan showroom‘undan ulaşmak mümkün.