Bakanlık Kanal İstanbul Çalışmalarının Devam Ettiğini Açıkladı

(Fotoğraf: AA)

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Adayı AKP’li Murat Kurum’un Kanal İstanbul’a dair “Gündemimizde değil” açıklaması yine resmi olarak yalanlandı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Murat Kurum’un oy kazanmak için “gündemimizde yok” dediği Kanal İstanbul Projesi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) soruldu. 6 Mart tarihinde yöneltilen “Kanal İstanbul Projesi yapılacak mı?” sorusuna 14 Mart’ta Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yanıt verdi.

Reklam Goruntulenme Bolumu

Bakanlığın yanıtında, “Projenin mühendislik çalışmaları tamamlanmış olup etaplar halinde imar planı çalışmaları devam etmektedir. Kanal İstanbul güzergahında yer alan ulaştırma yapılarına ait projelerin çalışmalarına başlanılmıştır. Etaplar halinde ilgili kurumlar ile koordineli olarak çalışmalar devam etmektedir.” denildi.

Kısa süre önce de Kanal İstanbul projesinin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın 2024-2028 yılı planında yer aldığı ortaya çıkmıştı. Planda 2027'ye kadar kanalın yüzde 30'unun, 2028'e kadar yüzde 45'inin tamamlanacağı ifade edilmişti.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.