Bartınlılardan Santrala Karşı ÇağrıŞirketin ÇED süreci kapsamına 10 Mayıs’ta yapmayı planladığı toplantıya katılım çağrısı yapan platform, “Sevgili Bartınlılar, Amasralılar; sorumluluk sizi çağırıyor” dedi.

2010 yılında Amasra’da termik santral yapmak için ilk adımı atan şirket halkın büyük tepkisiyle ve azimli mücadelesiyle karşılaşmıştı. Bartın Platformu aracılığıyla süren mücadelede bu yıl olumlu bir gelişme sağlandı ve santral iptal edildi.

Birgün'de yer alan habere göre; tüm Bartın’da sevinçle karşılanan kararın ardından aynı şirketin termik için yeniden başvuruda bulunduğu öğrenildi. 9 yıllık süreçte alınan hukuk kararları neticesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, son başvuruyu reddetmesi beklenirken bakanlık tam tersini yaparak ÇED süreci başlattı. ÇED süreci kapsamında cuma günü halkın katılımı toplantısı yapılacak.

Amasra Spor Salonu’nda yapılacak toplantıyla ilgili açıklama yayınlayan Bartın Platformu şunları söyledi, “O gün işinizi gücünüzü bırakın ve geleceğinize sahip çıkmak için saat 10:00’da Amasra Spor Salonu’nda yapılacak olan toplantıya gelin. O gün sabah saat 9:00’da Bartın Eski Terminal’den araçlar kalkacaktır. Sorumluluk hepimizi çağırıyor. Unutmayın geleceğimiz kendi ellerimizde.”

Reklam Goruntulenme Bolumu