Başbakan'dan EXPO'ya DestekAntalya Valisi Ahmet Altıparmak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2016 yılında Antalya yapılacak 'çiçek ve çocuk' temalı EXPO'ya tam destek verdiğini bildirdi. EXPO 2016 İcra Kurulu, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak başkanlığında toplandı. Vali Altıparmak, toplantı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Hükümetin EXPO'ya destek verdiğini belirterek, ''Bugün bizim için çok önemli aşamayı geçtik'' dedi.

Vali Altıparmak, Başbakan Erdoğan'ın 2016 EXPO Fuarı'na destek verdiğini belirterek, ''Sayın Başbakanımız 7 Nisan 2011 tarihinde Uluslararası Sergiler Bürosu Başkanı Sayın Vicente Gonzalez'e hitaben yazdığı mektupta, Antalya'da 2016 yılında Nisan ve Ekim ayları arasında yapılması planlanan Botanik EXPO'ya Türkiye'nin ev sahipliği yapma hususundaki kararlılığını Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti adına ifade etmişlerdir'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın verdiği desteğin çok önemli olduğuna dikkati çeken Vali Altıparmak, projenin Antalya için önemine vurgu yaptı. Altıparmak, Haziran ayında Paris'te yapılacak Uluslararası Sergiler Bürosu toplantısında EXPO 2016 Antalya'nın gündeme alınarak nihai kararın verileceğini anımsatarak ''Önümüzde hazırlık için 3 yıl gibi süre var. Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmemiz lazım'' dedi.