Baumit'ten Güvenli Yapılar için Su Yalıtım Ürünleriİç mekanlardaki banyo, tuvalet veya duş gibi ıslak hacimlerin; dış mekanlarda da süs ve yüzme havuzları, su depoları ve üzeri açık kalacak alanlardaki su yalıtımı için doğru ürünlerin seçilmesi gerekiyor. Bütün kullanım amaçları göz önünde bulundurularak oluşturulan Baumit ürünleri, su yalıtımı uygulamalarında güvenle kullanılabiliyor.

Baumit su yalıtımı ürünlerine yeni eklenen Protect 2K, Protect 2K Elastic ve Protect 2K Elastic UV ürünleri, tüm yapılarda, iç ve dış cephelerde, zeminde ve duvarda kullanılabiliyor. Çift bileşenli su yalıtım malzemesi olarak sunulan ürünler aynı zamanda içme suyu depolarında da güvenli kullanım sağlıyor.

Çift bileşenli ve yarı elastik bir malzeme olan Protect 2K, ıslak hacimlerde güvenle kullanılabilecek, su yalıtımı için en ideal ürünlerden biri.

Çimento ve sentetik reçine esaslı, çift bileşenli, tam elastik, su yalıtım malzemesi olan Protect 2K Elastic, tam elastik yapısı ile her iklim koşuluna uygunluk gösteriyor. Elastik yapısı sayesinde çatlak köprüleme özelliği yükseliyor ve sıcaklık değişimlerinde sıfır yüzey gerilimi yaşanıyor.

Tam elastik ve UV dayanımına sahip Protect 2K Elastic UV ise tüm yapılarda, iç ve dış cephelerde, zeminde ve duvarda kullanılabiliyor. Tam elastikiyeti sayesinde çatlak köprüleme özelliği son derece yüksek bir ürün olan Protect 2K Elastic UV, zorlu iklim şartlarına mükemmel direnç gösteriyor. Ürün, üzerine seramik ya da herhangi başka bir kaplama yapılmadan sadece boyanarak da kullanılabiliyor.

Baumit’in yeni ürünleri iç mekan ıslak hacimlerde, su altında kalan alanlarda (yüzme havuzu, içme suyu depolama tankı, vb.), balkonlarda, teraslarda, temel ve perde duvarlarında, yüksek elastikiyet gerektiren yaya ve yük trafiği ortamlarında, tuz seviyesinin yüksek olduğu korozif ortamlarda, dış cephelerde doğrudan kaplama malzemelerin altına, beton, sıva, şap gibi yüzeyler üzerine uygulanabiliyor.