BTM Bitüself ile Onarım İşleri Çok KolayTürkiye’de yalıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden olan BTM A.Ş., sunduğu Bitüself adlı ürünle su yalıtımında pratik onarım çözümleri sunuyor. Bitüself, 10–15–20–30–60 cm eninde ve 10 m boyunda rulolarda kullanıma sunularak; pratik, soğuk uygulamalı, kendinden yapışkanlı, bitüm esaslı su yalıtım bandı olma özelliğini taşıyor.

Kırmızı, yeşil ve gri renk seçenekleriyle sunulan ürün, geniş kullanım alanı alternatifiyle kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Ahşap, metal, plastik, cam, sıva ve beton gibi yüzeylerde, duvar, parapet, baca dibi, saçak, harpuşta, kalkan duvarı ve ondüle levhalarda oluşabilen çatlakların tamirinde, prefabrike yapı elemanlarının derzlerinde, su deposu ve silo tamiratlarında, deniz araçlarının güvertelerinin kaplanmasında ve kuru yük gemilerinin ambar kapaklarında sızdırmazlık amacıyla kullanılıyor.

Genellikle şalümo alevi ile çalışılması sakıncalı olan yüzeylerde güvenli bir çözüm sunan Bitüself, esnekliğinden dolayı, her yüzey şekli (düz veya eğrisel) üzerinde rahatça kullanılıyor; uygulandığı yüzeyin şekline kolayca adapte oluyor. Su ve buhar geçirimsizliği tam olan Bitüself yapışkanlığını ve su geçirimsizliğini ıslak ortamlarda da sürdürebilme özelliğini taşıyor.

Dış yüzü alüminyum kaplı olduğu için güneşin zararlı ışınlarından etkilenmeyen yeni tasarımlı ürün, her türlü iklim koşulunda esnekliğini korumasını sağlayarak çatlaması ve dökülmesini engelliyor.

Kolay uygulanabilmesi açısından da kullanımı kolay olan Bitüself, kuru ve temiz yüzeylere uygulanıyor. Beton, sıva, sunta gibi pütürlü yüzeylere bir kat Bitümer astar sürülüyor ve kuruması bekleniyor. Ayrıca Bitüself, üstü kapalı mekanlarda, dik bir şekilde güneş ışınlarından uzak, serin ortamlarda korunabiliyor.