BTM Shingle DRAGONİsmini, Dragon (Ejderha) dişleri biçiminden alan BTM Shingle Dragon kendinden yapışkanlı bir yapıya sahip. Gölgeli efekti ile kaplandığı çatıda 3 boyut etkisi yaratan ve böylelikle çatıya bir derinlik kazandıran BTM Shingle Dragon mevcut renk yelpazesine ek olarak, kahve ve bakır-kahve renkleri ile pazara sunuluyor.

BTM Shingle Dragon, cam tülü taşıyıcılı, okside bitümden üretilmiş, alt yüzeyi kendinden yapışkanlı ve üst yüzeyi renkli mineral kırığı kaplı asgari 3,5 mm kalınlığında bir çatı kaplama ve su yalıtım membranı.

Kendinden yapışkanlı Shingle
 
Dragon Shingle kendinden yapışkanlı alt yüzeyi ile uygulama kolaylığı sağlıyor. Uygulandığı yüzeye güçlü yapışma özelliği ile çatıyı uzun yıllar güvenle koruyor.
 
Dragon modelinin uygulaması sırasında, kendinden yapışkanlı bölümü koruyan sökülebilir plastik folyoyu sıyırarak shingle levhadan ayırmak gerekiyor. Böylece, yapışkanlı bölüm bir alt sıradaki levhaların üzerine tam olarak yapışma sağlıyor.
 
AvantajlarıBTM Shingle Dragon Ambalaj

BTM Kendinden Yapışkanlı Shingle Dragon, paketler halinde piyasaya sunuluyor. Bir pakette 21 adet shingle levha bulunuyor ve 21 levha ile 3 m2 çatı alanı kaplanabiliyor.

Paletler halinde sevk edilen Shingle Dragonun 1 paletinde 36 paket shingle bulunuyor ve 1 palet Dragon shingle ile 108 m2 çatı alanı kaplanabiliyor.

Uyarılar

Çatı sıcaklığının artmaması için uygun bir havalandırma sistemi sağlanmalı ve Shingle paketleri kullanılmadan önce düşük ve yüksek sıcaklıklardan ve nemden korunmuş olmalıdır. Shingle kaplanacak çatı yüzeyindeki kaplama tahtaları (OSB, Su kontraplağı) kuru olmalıdır.