Bu Kez Foto Muhabirleri Yarışıyor

Dünyanın en saygın foto muhabiri yarışması olan 'World Press Photo' ya 2003 yılından bu yana destek veren 'TNT' , bu yıl Türkiye'den yarışmaya katılmak isteyen foto muhabirlerinin fotoğraflarını 'Türkiye Foto Muhabirleri Derneği' ile işbirliği yaparak ücretsiz olarak yurtdışına taşıyacak. Dokuz kategoriden (genel haberler, spot haberler, insanlar, günlük hayat, portreler, spor, sanat, bilim ve teknoloji, doğa ve çevre) oluşan yarışmaya 2006 yılı içinde çekilmiş olan tüm fotoğraflar katılabilir.

'World Press Photo' yarışmasına başvurular Ekim 2006'da başlayacak ve 10 Ocak 2007'de son bulacak. Jüri kararını, 2007 Şubat'ının 2. haftasında gerçekleşecek basın toplantısında açıklayacak. Kazananlara ödülleri, Nisan ayı sonunda Hollanda'da düzenlenen ödül töreninde verilecek ve Türkiye'den dereceye giren fotoğraf olması durumunda foto muhabirinin Hollanda'daki ödül törenine katılımıyla ilgili tüm masraflar TNT Ekspres tarafından karşılanacak.

Yarışmaya katılmak isteyen foto muhabirlerinin 444 0 868 numaralı telefonu araması gerekmektedir. TNT yetkilileri başvuruları adresten teslim alarak vakfın Amsterdam'daki adresine ulaştıracak.

TNT Ekspres Türkiye ayrıca Türkiye Foto Muhabirleri Derneği ile yaptığı işbirliği çerçevesinde, 'World Press Photo 2005' e katılan çalışmaların İstanbul ve Ankara'da sergilenmesine de destek verecek.