Bu Projedeki Yabancı Yatırımcı Oranı Yüzde 50’yi Geçti!Eski likör fabrikasının bir kültür merkezi haline geleceğini belirten Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, projeye özellikle yabancıların ilgi gösterdiğini söyledi. Fairmont'un işleteceği konutlara yabancıların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Özkan, “Singapur, Lüksemburg, İsviçre, Kuveyt ve katar gibi ülkelerin önde gelen yatırımcıları konut aldı” dedi. Milliyet Gazetesi’nden Yavuz Karaman’ın haberine göre Özkan, projenin tamamında da yabancı yatırımcıların ağırlıklı olacağının altını çizerek, “Biz yabancı yatırımcının oranını yüzde 30 öngörüyorduk ama yüzde 50'yi geçti” diye konuştu.

Dünyanın en ünlü 5 yıldızlı otel zincirlerinden Fairmont Hotels'in 210 odadan oluşan Türkiye'deki ilk otelini Quasar İstanbul'da açacağının altını çizen Özkan, “Fairmont Otel zincirinin en önemli özelliği rezidans işletmeciliğinde eşsiz deneyiminin bulunması” dedi.

Özel kat bahçesi

Haydar Özkan, projeyi toplam 4 bin 300 metrekarelik sosyal alan katı ve 5 bin 789 metrekarelik özel kat bahçeleri ile şehrin merkezinde yeşil ve lüksü bambaşka bir konseptle ‘iyi'lerin ve ‘ilk'lerin merkezinde yaşamak isteyenlere sunduklarını ifade etti.

Karma proje yaptı

 İstanbul'un yeni kültür sanat ve moda merkezi olması planlanan karma proje Quasar İstanbul, Fairmont Hotel ve Quasar Residences olmak üzere iki kuleden oluşuyor.  Quasar İstanbul'da, 116 ile 518 metrekare arasında değişen 257 konut, 58 ofis, 4 kafe ve 17 mağaza yer alıyor.