Buckingham Sarayı’na Komşu Proje YapacakRusya’da 500 milyon dolar değerindeki Domodedovo’ya ait Terminal 2 binasının yükleniciliğini üstlenen Ant Yapı, 100 milyon dolar değere sahip Bolşevik İş Merkezi Projesi, LIFE-Botanicheskiy Sad Rezidans Kompleksi ve Chekhov Lüks Kulüp Ev projelerini de yapacak.

Ant Yapı’nın yeni imzaladığı sözleşmeler arasında bir de Londra projesi bulunuyor. Milliyet'in haberine göre, Londra’da ilk kez iş yapacak olan şirket, Buckingham Sarayı’na komşu ‘super prime’ bir konut projesine imzasını atacak. Bu proje, Türk müteahhitlerinin Londra’da aldığı ilk taahhüt işi olarak dikkat çekti.

Reklam Goruntulenme Bolumu


Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, yurtdışında ve yurtiçinde toplam yaklaşık 3 milyar dolar değerinde, 2 milyon 620 bin metrekare alana sahip 35 projeye devam ettiklerini söyledi.

İlk kez Londra’da

Ant Yapı’nın yurt dışında, Rusya ve Türkmenistan’da devam eden faaliyetlerini başka ülkelerde de genişletmek üzere çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Okay, şu bilgileri verdi: “İlk olarak İngiltere’de, Londra’nın merkezinde, Buckingham Sarayı ile Green Park’ın çok yakınında bir proje yapacağız. 10 bin metrekare satılabilir alanı olan ve 40 milyon pound yatırım bedeli olan renovasyon ağırlıklı bir proje yapacağız. Rus Wainbridge Estates Belgravia şirketinin geliştirdiği proje ‘super prime’ kategorisinde yer alıyor. 12 adet özel dairenin olduğu bu projenin metrekaresi 50 bin poundun üzerinde satılacaktır. Rus ve Arap müşterilerinin olması bekleniyor. İnşaata Mart 2016’da başlamayı planlıyoruz.”