Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm Kapsamında 3 Bina YıkılıyorBüyükçekmece Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmalarına ara vermeden sürdürüyor. Büyükçekmece Atatürk Mahallesi'nde bulunan 3 blok, 5 kat ve 28 bağımsız bölümden oluşan orta hasarlı ve riskli yapının yıkım kararı alındı.

İHA’da yer alan habere göre; 1999 yılındaki depremden sonra kentsel dönüşüm çalışmaları yapan Büyükçekmece Belediyesi bu güne kadar 25 bin konutun yenilenmesini sağladı. Yıkım alanına gelen Büyükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Nuraydın Sak, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Reklam Goruntulenme Bolumu

Büyükçekmece'de ilçe genelinde kentsel dönüşüm çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini vurgulayan Büyükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Nuraydın Sak, “Bugün 3 blok 28 daire'den oluşan sitenin yıkımını gerçekleştiriyoruz. Belediye olarak vatandaşla el birliği içerisinde haftada bir ya da iki sitenin yıkımını gerçekleştiriyoruz. Depremin ne zaman olacağı belli değil, bu yüzden herkesin bu konuda duyarlı olması gerekiyor. Oturdukları binalarının deprem testlerini yaptırmaları gerekiyor. Eğer binaları riskli ise bizim de belediye olarak vereceğimiz destek ile binalarını bir an önce yenilemeleri gerekiyor.” ifadelerini kullandı.