Çanakkale Seramik’ten Yaşam Alanlarında Küçük Ebatlar, Büyük Değişimlerİçinde yaşamaktan zevk alacağınız, huzurlu mekânların mimari Çanakkale Seramik, küçük ebatlı minimalist tasarımları seven dekorasyon tutkunları için tasarım ip uçlarını ve özel koleksiyonlarını paylaştı. Çanakkale Seramik’in yaşam alanlarındaki tasarım trendlerine yön verecek şekilde tasarlanan küçük ebatlı seramikleri; özgün renkleri, ebat çeşitliliği ve yaratıcılığa ilham veren modüler yapısıyla her zevke hitap ediyor.

Reklam Goruntulenme Bolumu

FormArt Koleksiyonu ile sanat ve zanaati tek yüzeyde
Küçük seramik karolar, toplamın parçalarından daha büyük olduğu mozaik sanatının yapı taşlarıdır. Küçük boyutları, büyüleyici desenler oluşturmak için karmaşık ayrıntılar yaratmaya ve farklı renklerin harmanlanmasına olanak tanır. Banyolardan mutfaklara, mekanlara zarafet ve kişilik katmak için mozaikleri binlerce yıldır tercih ediyoruz. Evinizi sıcak kalbine kişilik ve sanat katmak için çeşitli renkli karoları basit bir geometrik desen üzerinde birleştirerek harika bir tezgah arası oluşturabilirsiniz.

Çanakkale Seramik’in, malzemenin benzersiz kimyasını sanatsal bir formla yeniden yorumladığı FormArt Koleksiyonu da sanat ve zanaati tek yüzeyde buluştururken, yaşam alanlarındaki ‘zamansız’ şıklığı yeniden tariflemeye davet ediyor.

Formart koleksiyonu her bir hissin, seramikteki yansımasını betimlemekle kalmıyor; seramiği unutulmaz anların merkezine taşıyor. Nostaljiyi, anı ve geleceği aynı anda kucaklayan yeni koleksiyon, klasik tasarım çizgilerini modern dünyanın süzgecinden geçirmeyi hedefliyor.

Reklam Goruntulenme Bolumu

Küçük alanlarda büyük etki: Miniatile ve Tiny Koleksiyonu
Mekan tasarımı ve dekorasyon dünyasında büyük değişiklikler kimi zaman küçük formlar halinde karşımıza çıkabilir. Küçük boyutlu seramik karolar basit ve az önemli görünebilirler ancak yaşam alanlarınızı tamamen değiştirecek güce sahiptirler.

Kompakt bir yaşam alanınız varsa küçük seramik karolar en yakın arkadaşınız olabilir. Küçük döşemeleri stratejik olarak kullanmak sınırlı alanlardan en iyi şekilde yararlanabilmenin kolay yollarından biridir. Ferahlık illüzyonundan işlevselliği artırmaya kadar, küçük alanların büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Genişçe bir apartman mutfağında, kompakt ama etkili bir mutfak adası tezgahı oluşturmak için parlak yüzeyli küçük seramik karolar kullanabilirsiniz. Küçük karolar ışığı farklı açılarda yansıtan yapıları daha geniş bir alan yanılsaması verirken, ada hem hazırlık alanı hem de yemek alanı sunarak işlevselliği artıracaktır.

Küçük ebatlı minimalist tasarımları sevenler için hazırlanan Miniatile Koleksiyonu, konut içi, banyo, tezgah arası, otel, kafe, restoran gibi farklı yaşam alanlarına renkli ve dinamik bir dokunuş kazandırıyor. Miniatile Koleksiyonu’ndaki seriler; farklı yorumlarla tasarlanan rölyefleri, retro stili modern dokunuşlarla tanımlayan şıklığı ve mekanlara canlılık katan parlak görünümüyle her zevke hitap ediyor. Yaşam alanlarının yanı sıra ticari alan ve dış mekanlar için birçok farklı alternatif sunan geniş koleksiyon 10x30 ve 10x40 cm’lik karolarla duvarlarınızda hayranlık uyandıran görünümler sunuyor.

Tiny Koleksiyonu küçük ebatlı karolarıyla yaratılan özel kombinasyonlar, mimari stillere yepyeni bir bakış açısı kazandırıyor. Pastel, Deep ve Vivid serilerinden oluşan Tiny koleksiyonu trend renk tonları, rölyefik mat ve parlak alternatifleriyle göz alıcı ve yenilikçi bir tasarım dili yaratma imkânı sunuyor.

Geleneksel formlar Orientile Koleksiyonu ile hayat buluyor
Dünyanın önde gelen endüstriyel tasarımcılarından Can Yalman tarafından Çanakkale Seramik için tasarlanan Orientile Koleksiyonu, Osmanlı ve Selçuklu kültürlerinin zengin formlarını içeriyor.

Reklam Goruntulenme Bolumu

Saray avlularında dolaşmış kaftanlar, cariyelerin göz nuru altın sırmalar, tarihe tanıklık etmiş geleneksel motifler, seramiklere dönüşüp modern mekanlara geçmişten izler taşıyor.

Doğanın mükemmelliği: Reptile Koleksiyonu
Reptile Koleksiyonu’nda Can Yalman, doğanın yılan ve timsah derisinden gelen vahşi dokularının yansımalarını seramik karolara taşıyarak hem yenilikçi hem de doğal görünümlü seramikler tasarladı.

Bu seriyle duvarlar yeniden hayat buldu, mekanlar nefes aldı. Reptile, vahşi güzelliğe sadece bakmakla yetinmeyip hissetmek isteyenlere.

Reptile Koleksiyonu doğal dokuları seramik yüzeylere işlemekle kalmadı seramiklerle dokuları yarattı. Bu seriyle duvarlar yeniden hayat buldu, mekanlar nefes aldı. Reptile, vahşi güzelliğe sadece bakmakla yetinmeyip hissetmek isteyenlere.