Denizli'de Kurumlar Vergisi Birinciliğini Enerji Sektörü Aldı

Tekstil kenti Denizli'de 2010 yılında elde edilen kurum kazançlarına göre tahakkuk eden Kurumlar Vergisi sıralamasında birinciliği enerji sektörü alırken, ilk on içinde iki tekstil firması bulunuyor.

Denizli'de 2010 yılında elde edilen kurum kazançlarına ilişkin olarak yapılan beyanlara göre, Türkiye genelinde de 92. sırada yer alan AYDEM Elektrik Dağıtım AŞ, il genelinde vergi kurumlar vergisi rekortmenleri oldu. Kurumlar vergisi rekortmenleri sıralamasında Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil Sanayi AŞ ikinci, Denizli Çimento ise üçüncü, Bereket Enerji dördüncü sırada yer aldı.

Denizli'de 2010 yılı kurumlar vergisi beyanlarına göre sektörel bazda enerji sektörü birinci sırada yer alırken, tekstilden iki firmanın kendisine yer bulduğu ilk on içinde, gıda, çimento, kablo imalatı, kağıt ürünleri, haddecilik ve inşaat sektörlerinden de birer şirket girdi.

Ekonomi çevreleri, kurumlar vergisinde oluşan bu sıralamaya dikkati çekerek, Denizli'deki sektör çeşitlenmesinin görülmeye başlandığını, ileriki yıllarda bunun daha da somut şekilde ortaya çıkacağını kaydetti.