Sanatsal Arayıştan Resim ve HeykelePeter Lang'ın küratörlüğünü yaptığı Eberhard Havekost, Olaf Holzapfel, Frank Nitzsche ve Suse Weber'in ''İnşa, Mantık ve His'' sergisi dün Galerist'te açıldı. Peter Lang, serginin İstanbul'da açılmasıyla ilgili şunları söylüyor: ''Tarihten bu yana resim eğitimi veren birçok yüksekokulu ve akademisi bulunan; görsel yaratımla, resimle ve bu yaratımların sanat ortamı içerisindeki işlevlerini tanımlayan, geleneklerin farklı olduğu, İstanbul gibi bir şehirde, farklı bir görsel anlayışın tanınması heyecan verici bir başlangıç noktası olacak.''

Saksonya'da doğan dört sanatçı, Doğu Almanya'da büyüdü. Suse Weber resim eğitimini Berlin'de tamamlarken, diğer üç sanatçı Dresden'de öğrenim gördüler. Sanat görüşleri, Amerikan resim ve plastik sanatlarından, Alman sanatçısı Gerhard Richter ve Dresden modernist akımından, eski bir usta olan Hermann Glöckner'den etkilenmelerle ortaya çıktı.

Sanat yapıtları dışındaki konumları ise işlerin çağdaş medya gelişimine oranla duruşunu kişilikleriyle aşan nitelikte. Ekip ruhu içinde düşünerek, sayısal ortamla uyum içinde çalışarak ve yeni medya alanları ile de etkileşerek ortaya çıkardıkları bütün sanatsal biçimler yine de resim ve heykelde sonuçlandı.

(0212 244 82 29)