Dumankaya İnşaat 'Vizyon'unu YükseltiyorDumankaya İnşaat’ın, İstanbul’un yeni yüzü Kartal’da temelini attığı Vizyon yükselmeye başladı. 33 ve 23 katlı iki bloktan oluşan Vizyon’un sadece temeli için 900 beton mikser kamyonu (9.000 m³), C35 betonu ve yaklaşık 1000 ton (35 tır) inşaat demiri kullanıldı. Dumankaya İnşaat’ın 45 yıllık deneyiminin referans eserlerinden biri olarak değerlendirilen ve büyük ilgi gören Vizyon’daki rezidansların yüzde 70’i satıldı.

Üç ay süren titiz bir çalışmanın ardından bitirilen temel çalışmaları sebebiyle, Titanic Business Otel’de bir tören düzenleyen Dumankaya, şantiye alanına canlı bağlantı kurarak gelişmeleri daire sahipleri ile paylaştı. Vizyon daire sahipleri, otelin teras katında düzenlenen törende Vizyon’un yanı sıra projenin eşsiz adalar manzarasına da tanık olma fırsatını yakaladılar.

Törende konuşan Dumankaya Yönetim Kurulu Başkanı Halit Dumankaya, "Vizyon’un, Dumankaya’nın 45. kuruluş yılında hem ismine yakışan hem de daire sahipleri için çok kazançlı bir proje olduğunu" söyledi. Türkiye’nin dış kaynaklı mali krizle yüz yüze kaldığı bir dönemde cesaretle işlerine devam etmelerinin sırrını da açıklayan Halit Dumankaya, "Daha önce de ifade ettiğimiz gibi planlarımızı 5 yıllık yapıyoruz. Akşam proje geliştirip sabah işe başlamıyoruz. İş planlarımızı her türlü koşulu düşünerek hazırladığımızdan bunları uygulamada sorunlar yaşamıyoruz. Türkiye son 6 yıldır sürekli bir büyüme kaydediyor, tabii ki zaman zaman dalgalanmalar ve hatta krizler olabilir. Önemli olan bunları önceden kestirerek gerekli hazırlıkları yapmak" diye konuştu.

Halit Dumankaya, Kartal’ın 10 milyar dolar harcanarak adeta yeniden inşa edileceğini hatırlatarak, Vizyon’un bugünden sonra çok daha hızlı ve heyecan verici bir biçimde yükseleceğini kaydetti.

Dumankaya Vizyon, rezidans daireler, home ofis ve mağazalardan oluşuyor. 350 rezidans dairenin bulunduğu projede stüdyodan 1+1 ve 2+1’e, 3+1 daireden loft daireye pek çok seçenek bulunuyor.

Vizyon’da hizmette sınır yok

Dumankaya Vizyon’da rezidans hizmetleri kapsamında house keeping’den laundry’e, teknik bakım ve onarımdan 24 saat profesyonel resepsiyona, posta hizmetlerinden güvenliğe geniş bir hizmet yelpazesi sunulacak. Tüm projenin altı boydan boya kapalı otopark olacak ve her daireye en az bir araçlık otopark alanı düşecek.

Rezidans blokları arasındaki bölüm daire sahiplerine yönelik bir sosyal merkez olarak tasarlandı. Burada restoranlar, kafeler, business lounge, yüzme havuzu, fitness center, sauna, Türk hamamı buhar odası, masaj şok duş ve vitamin bar gibi mekânlar olacak. Rezidans sahipleri ayrıca alışveriş biriminin üstünde bulunan teras bahçeler, manzara terasları ve koşu parkurlarından da yararlanacaklar. Zengin spor imkânlarıyla dikkat çeken projede daire sahipleri için tenis kortu ve basketbol sahası da bulunuyor. Alışveriş merkezinin önünün ise modern peyzaj alanları olarak değerlendirilmesi planlanıyor.