Dünyanın En Pahalı Noel Ağacı Abu Dabi'deDünyanın en pahalı Neol ağacı, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Abu Dabi'deki bir otelde sergileniyor. 11 milyon dolara mal olduğu söylenen ağaç, değerli taşlarla süslendi. Emirates Palace adlı otelin Genel Müdürü Hans Olbertz, ağacı 10 bin dolara aldıklarını, pazarlama bölümünün tavsiyesi üzerine ağacı mücevherle süslediklerini söyledi. Olbertz, her yıl bir Noel ağacı süslediklerini belirterek "Bu yıl farklı birşey yapmak istedik" diyor.

Petrol zengini Birleşik Arap Emirlikleri'nde nüfusun büyük çoğunluğu Müslüman. Ancak Olbertz, Noel ağacıyla, halkın hassasiyetlerine saygısızlık yaptıklarını düşünmediklerini söylüyor. Olbertz, "Burası çok liberal bir ülke" diyor. Hans Olbertz, dünyanın en pahalı Noel ağacı olarak Guinnes Rekorlar Kitabı'na geçmek istediklerini belirtiyor.

13 metre boyundaki ağacın üzerinde kolyeler, bilezikler ve saatlerin yanı sıra 181 elmas, inci, zümrüt ve safir taş var. Ağaç, 302 yataklı lüks otelin altın kaplı lobisinde sergileniyor. Noel ağacı için otelde özel güvenlik önlemleri alındı.