Dünyanın En Uygun Sıvı Depolama Sistemi Ekotank Star1987 yılında kurulan Histaş A.Ş. tarafından geliştirilen Ekotank markası altında bulunan beş farklı ürün grubu arasında yer alan Ekotank Star, kazanç sağlayan özellikleri ve pratik yapısıyla Growtech Eurasia 2009 İnovasyon Ödülü'nü almaya hak kazandı. Üstün özellikleriyle ödüle layık görülen Ekotank Star’ın ikincilik ödülünü Histaş Yönetim Kurulu Üyesi Mert Çambol aldı.

Ekotank Star, tarım, sulama, seracılık, hayvancılık, balık çiftlikleri ve başka birçok sektörde kullanılmak için ideal bir çözüm sunuyor. Tankı çerçeveleyen çelik yapının hafif ve modüler bir yapıya sahip olması sayesinde nakliyeden tasarruf sağlamakla beraber 2.20 metre standart yükseklik özelliğiyle de yerden tasarruf sağlıyor. Son kullanıcı tarafından kısa zamanda sadece 2 el aleti kullanılarak kurulabilen Star, temel gerektirmiyor. Kolaylıkla taşınabilme avantajı olan Star’ın işi bittiğinde ikinci el olarak da satılabiliyor. Sıvı ve su depolama kapasitesinin büyümesi durumunda ek modüller eklenebiliyor. Membranın tekrar üretilmesi sayesinde kapasitesi esnek ve sahip olma maliyeti düşük.
 
Ekotank Star, iki çeşit çatı örtüsüyle sunuluyor. İç mekan düz çatı, genellikle sera içi veya çatı altı kullanım için tasarlanmış. Star çelik, deponun içerisindeki sıvının dış etkenlerle irtibatını keserek sıvıyı yabancı maddelerden koruyor. Dış Mekan konik çatı ise her türlü açık alan kullanımı için tasarlanmış ve bu çatı tipi de içindeki sıvının dış etkenlerle etkileşimini önlüyor.