Vitra’ya İki Tasarım Ödülü BirdenVİTRA, Wallpaper’ın "En İyi Banyo" ödülünün ardından, Red Dot uluslararası tasarım yarışmasında da iki ödül birden aldı. Vitra’nın, tasarım dehası Ross Lovegrove tarafından tasarlanan İstanbul Koleksiyonu ve Defne Koz tarafından tasarlanan İznik Serisi Karoları, dünya çapındaki en önemli tasarım ödüllerinden "Red Dot" ödülünü kazandı.

Uluslararası Red Dot ödülleri, her yıl kalitenin üstün ve öncü tasarımla birleştiği ürünlere veriliyor. Vitra’nın İstanbul Koleksiyonu geçtiğimiz günlerde de, tasarım alanında bir ekol olarak kabul edilen Wallpaper dergisinin "En İyi Banyo" ödülünü almıştı. Bu yıl 41 ülkeden 2068 katılımcı ile gerçekleşen yarışmanın ödül töreni, 26 Haziran 2006 tarihinde Almanya’nın Essen şehrinde Essen Opera Binası’nda gerçekleşecek. Ödül kazanan ürünler, 27 Haziran 23 Temmuz 2006 tarihleri arasında Essen’deki Red Dot Tasarım Müzesi’nde sergilenecek.

Red Dot gibi uluslararası bir tasarım yarışmasında kazanılan iki ödülün, Vitra’nın uluslarası platformda kalite ve tasarım alanında ulaştığı ileri düzeyin göstergesi olduğunu belirtiyorlar.