Elazığ'da Deprem Konutları Hızla Tamamlanıyor24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik depremde Elazığ'da 37, Malatya'da 4 olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetti, iki şehirde 20 binden fazla konut ise ağır hasar gördü. Elazığ'da TOKİ tarafından inşa ettirilen 18 bin 868 konuttan 2 bin 521'i teslim aşamasına geldi. İlk 179 konutun teslim edildiği kentte bu ay sonuna kadar bitirilen 2 bin 521 konutun çevre düzenlemesi tamamlanmasıyla teslim edilmesinin planlandığı aktarıldı.

İHA’da yer alan habere göre; Akçakiraz beldesinde de yapımı tamamlanan 111 konut TOKİ'ye teslim edildi. Tamamen bitirilen 2+1 ve 3+1, 111 konutun önümüzdeki haftadan itibaren hak sahiplerine teslim edilmesinin planlandığı bildirildi.

Reklam Goruntulenme Bolumu

Akçakiraz Belde Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, “Elazığ ve Harput mimarisine uygun konutlar yapıldı. Sosyal donatı alanları, peyzaj çalışmaları, çocuk parkları içerisinde oluşturuldu. İşi yapan yüklenici firmaya öz verili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bizim de gurur kaynağımız. İşini de zamanından önce teslim etti." dedi.

Pazartesi gününden itibaren konutların anahtar teslimlerinin yapılacağını dile getiren Başkan Kaya, Beldede 111 konutun yapılarak tamamlandığını belirterek, “Harput mimarisine uygun yapıldı. Doğalgazı, sosyal donatı alanları, çevre düzenlemesi ve çocuk oyun guruplarıyla insanlarımız rahatlıkla oturacak ve nefes alacak.” diye konuştu.