Elif ve Ayda'nın İsmi Beylikdüzü'nde Bir Parka VerildiMerkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası İzmir Bayraklı'da binaların yıkılmasıyla birlikte tüm Türkiye'nin kalbi İzmir'de attı. 65. saatte enkaz altından yaralı olarak kurtulan 3 yaşındaki Elif Perinçek'in ardından 91. saatte 3 buçuk yaşındaki Ayda Gezgin'in kurtarılmasıyla büyük sevinç yaşandı. Tüm Türkiye'ye umut olan iki bebeğin ismini yaşatmak adına kolları sıvayan Beylikdüzü Belediyesi, Marmara Mahallesi 107. Sokakta yapılan parka, Elif ve Ayda Umut Parkı ismini verdi.

İHA’da yer alan habere göre; Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince çalışmaları titizlikle yürütülen park; çocuk oyun alanları, fitness alanı, çim tepeleri, oturma ve dinlenme alanı ve kiosk gibi fonksiyonları barındırırken aynı zamanda 5 bin 40 metrekarelik alanıyla deprem toplanma alanı olarak da kullanılabilecek.

Reklam Goruntulenme Bolumu

“Elif ve Ayda hepimize umut oldu”
Ayda ve Elif'in minik elleriyle hayata tutunarak umudu yeşerttiğini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Başta İzmir olmak üzere tüm Ege'yi etkileyen deprem hepimizi derinden üzdü. Kayıplarımızın sayısı artarken günler sonra enkazdan kurtarılan çocuklarımız Elif ve Ayda hepimize umut oldu. Marmara Mahallemizdeki, deprem toplanma ve farkındalık alanı da olan yeni parkımıza onların isimlerini veriyoruz. Elif ve Ayda Umut Parkı'nda çocuklarımızın güven ve sevgiyle büyümesini diliyoruz.” ifadelerini kullandı.