Enerji Kimlik Belgesi UzmanlığıTMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi, 21-13 Mayıs tarihleri arasında, Mimarlar Odası İzmir Şubesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde, "Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" eğitimi veriyor.

Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi önderliğinde gerçekleşen eğitimde; enerji tüketimi ve enerji verimliliği, ilgili mevzuatlar, 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu, Merkezi Isıtma ve Sıhhi Sıcak su Sistemlerinde Isınma ve Sıhhi Sıcak Su Giderlerinin Paylaştırılmasına ilişkin Yönetmelik, binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği, Binalarda Enerji Performansı Hesaplama Yöntemleri ve bina geometrisi, ısı zonları-ısı geçişleri, aydınlatma enerjisi gereksinimlerinin ve tüketimlerinin hesaplanması, mekanik sistemler için enerji ihtiyacı ve tüketimlerinin hesaplanması, sıcak su sistemleri, yenilenebilir enerji ve kojenerasyon sistemi konularında eğitim verilecek.

Katılım ücreti 180 TL olan eğitimin toplam süresi 18 saattir. Katılım ise 15 kişi ile sınırlı olduğu için kayıt yaptırmak gerekmektedir.