Europe 40 Under 40 Ödülü’nün Sahibi Türk Mimar OlduEurope 40 under 40 Jürisi, Avrupa ve Amerika’nın önde gelen prestijli mimar ve tasarımcılardan oluşan yarışmada, her yıl genç mimarın çalışmaları değerlendiriliyor.  Bu yıl seçilen mimarların projeleri ise 2017 Şubat 24 - Mart 31 tarihlerinde sergilenecek.

Abdurrahman Çekim, 2014‘te Arkitera tarafından düzenlenen Genç Mimar ödülünü kazanmıştı. Ulusal yarışmalarda çeşitli dereceleri bulunmakla beraber Maxx Royal Kemer Projesi ile 2016 Turgut Cansever Ulusal Mimarlik Başarı Ödülü’nü kazandı. Maxx Royal Projesi ile Sign Of The City’s yarışmasında  En İyi Tasarım Ödülüne layık görülürken, 2008 yılından itibaren her yıl 47 ülkeden 700’ ü aşkın başvurunun yapıldığı WAF (World Architecture Festival) ödülleri kapsamında finale kaldı.

AbdurrahmanAbdurrahman Çekim

Abdurrahman Çekim, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde zaman zaman misafir öğretim görevlisi olarak proje dersi veriyor. Çeşitli mimarlık platformlarında söyleşileri ve projeleri yayınlanıyor,  aynı zamanda çeşitli üniversitelere konuşmacı olarak davet ediliyor. 1978 doğumlu Abdurrahman Çekim, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde 1999-2003 yıllarında lisans eğitimini tamamladı.