Filli Boya Yılın Rengini Açıkladı: Irmak 130İnsanın en kıymetli sırdaşlarından biridir doğa. Mavi sularla dertleşir, kararlar almak için yeşil yapraklı bir ağacın gölgesine sığınırız. Hayallerimizi sıcacık bir kumda uzanıp kurar, ekmeğini arayan kuşlarla arkadaş olur, aranılan huzuru çakıl taşları toplarken buluruz.  Sakinleşmek, iyileşmek, yenilenmek için hep ona kaçarız. Bazen de o bize gelir. Bir renkle karşımıza çıkar. Sakinleş, iyileş, yenilen, özüne dön ve dengede kal der. 2024’de bunları bize evlerimizde söyleyecek o renkler, Filli Boya’nın yeni yıl renk paletini oluşturdu.

Reklam Goruntulenme Bolumu

Duvarlarda doğa ruhu
Türkiye’nin sevilen ve güvenilen boya markası Filli Boya’nın 2024 paleti, 1 anahtar 5 tamamlayıcı renkten oluşuyor. Paletin ilham kaynağı, içinde yaşadığımız dünya, doğa. Koleksiyon, turkuaz, deniz mavisi ve akuamarin gibi mavi-yeşil tonlarla dolu bir alana girmenin anında sağladığı rahatlama hissini duvarlarda veriyor. Ve hem rengi tek başına kullanmaya hem de renkleri bir araya getirerek duvarların boyut ve enerjisini zenginleştirecek yaratıcı, dekoratif kombinler oluşturmaya olanak veriyor.

Irmak 130 ile “öze dön, dengeyi yakala”
Yılın renk paletinin anahtar rengi Irmak 130. Irmak 130 tonunu, denizden, okyanustan, dingin bir ırmaktan alıyor. Suların, zaman zaman büründüğü mavi-yeşil rengi anımsatıyor. Her daim su kenarında olma hissi yaratan renk, hayatın günlük koşturmasının içinde sakinlik, huzur, denge sağlıyor.

 Kum Beyazı

Paletin yılın rengi dışındaki zamansız renkleri ise;  İyi hissettiren, dinginleştiren, sıcacık kumları anımsatan Kumtaşı, çakıl taşlarının sıcak grisi Bazalt 20, gökyüzünün tatlı pembeliğinden ilham alan bej alt tonlu sıcak bir pembe Bej-i Pembe, mekanlara derinlik katan koyu ve soğuk bir mor Taflan 30, hafifliği ve sakinliği temsil eden, içimizi ferahlatan, nötr bir beyaz tonu Kum Beyazı.

Reklam Goruntulenme Bolumu

“İlham Paketi” dekoratif fikirlere güvenle kapı açıyor
Filli Boya
, 2024 yılı renklerinden yeni bir İlham Paketi de oluşturdu. Renkler mekânın aldığı ışığa, kullanılan aydınlatma rengine ve büyüklüğüne göre olduğundan farklı algılanabiliyor. Bu nedenle, hayal edilen renkleri, renklerin ton ve parlaklığını uygulama yapılacak mekanda denemek önemli. Filli Boya’nın yenilikçi İlham Paketi, duvarında görmek istediği renklere karteladan karar veremeyenlere bu deneyimleme şansını veriyor. İlham Paketi ile 2024 yılı renklerinin 100 ml'lik deneme boyunu, uygulama rulosu ve kabı ile birlikte edinerek duvarlara küçük boyamalar yapmak ve dekoratif fikirlere kapı aralamak mümkün.

Bazalt

*

Filli Boya Hakkında

Gelişmiş teknolojisi ve dekorasyonda ilham ve imkan veren fikirleri ile müşteri deneyiminde fark yaratan Filli Boya, 20 yıldır Türkiye’nin en sevilen ve lider boya markası konumundadır. Türkiye’nin sanayi liderlerinden Nippon Paint-Betek tesislerinde üretilen Filli Boya, 5 binin üzerinde satış noktası ile Türkiye’nin 81 ilinde tüketiciyle buluşmaktadır. İç ve dış cephe boyalarının yanında ahşap, metal boyaları; tam silinebilir, silikonlu, sprey boyalar gibi tüm boya kategorilerinde ihtiyaca göre çeşitlendirilmiş ürünleri ve trendleri belirleyen kartelaları ile Filli Boya, standartları oluşturan ve yükseltmektedir. AR-GE Merkezinde yeni teknolojiler geliştiren Filli Boya, Sağlığa Duyarlı Boyalar kapsamında iç ortam hava kalitesini iyileştiren ürünlerini sunmaktadır. Ev Bakımı, Güzelleştirme ve Hobi kategorisiyle ev içi yenilemede inovatif kullanıcı dostu ürünleriyle dekorasyon severlere yeni bir pencere açmıştır. Türkiye’de bir ilk olan İlham Paketi ile dekorasyonda titiz tüketicilerine seçtikleri rengi deneme imkanı vermektedir.

Sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda çevresel, milli ve kültürel değerlerin korunmasını için projeler geliştiren Nippon Paint-Betek, Filli Boya markasıyla Çanakkale Zaferi’ne adanan Zafere Selam projesi kapsamında her yıl milyonlarca ziyaretçiyi konuk eden alanın bakımı, yenilenmesi ve korunması için Ebedi Protokol imzalamıştır. Cumhuriyet’in 100. Yılında Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın yeni ziyaret rotası, Mustafa Kemal Yolu’nun da destekçisi olmuştur.11 Milli Saray ve tarihi yapının restorasyon ve koruma çalışmalarının yanı sıra Türklerle özdeşleşen turkuaz rengi hakkında da ilk kez kaynak bir kitap ve koleksiyon oluşturmuştur. Filli Boya, 2023 yılında tüketiciler tarafından En İtibarlı Boya Markası, En Güvenilir Boya Markası seçilmiştir.