Folkart Projelerine 3 Uluslararası ÖdülMimari projeleri Durmuş Dilekçi tarafından hazırlanan Folkart Blu ve Folkart Hills, uluslararası alanda 3 ayrı ödül kazandı.

Folkart Blu, gayrimenkul sektörünün Oscar’ı kabul edilen 2018-2019 Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri'nin (International Property Awards) Avrupa ayağı olan Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde (European Property Awards) kendi alanında en iyi proje oldu.

Avrupa'nın en iyi iki çoklu konut projesi Çeşme'de

Mimarlık, İç Mekan Tasarımı, Geliştirme, Gayrimenkul kategorilerinde düzenlenen ve toplam 48 alt kategoriden oluşan Avrupa Gayrimenkul Ödülleri'nin 2018 yılı kazananları, gayrimenkul endüstrisinin önemli profesyonelleri ve uzmanlarından oluşan jürinin oyları ile belirlendi. Ödüller, 25 Ekim 2018 akşamı Royal Lanchaster Hotel, Londra'da düzenlenen törende açıklandı.

Folkart Blu, “5 yıldız” (5 Star Winner) olarak nitelendirilen "En İyi Çoklu Konut Mimarisi" (Best Architecture Multiple Residence) ödülünü almaya hak kazanırken; Folkart Hills ise “Çoklu Konut Mimarisi (Architecture Multiple Residence) alanında ödül kazanan bir diğer proje oldu.

Folkart Blu

Folkart Hills

Reklam Goruntulenme Bolumu

Almanya'dan "Özel Mansiyon"

Folkart'a uluslararası alandaki 3. ödül ise Almanya’dan geldi. Folkart Blu Çeşme projesi, Alman Tasarım Konseyi (German Design Council) tarafından bu sene 49.'su gerçekleştirilen Alman Tasarım Ödülü (German Design Award) yarışmasında “Özel Mansiyon”a layık görüldü. 

Proje; sanayi, üretim ve tasarım kültürünü desteklemek amacıyla 1969 yılından bu yana Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen yarışmada “Architecture / Excellent Communications Design / Building” (Mimarlık / Mükemmel İletişim Tasarımı / Yapı) kategorisinde “Özel Mansiyon” ödülünü kazandı. Yarışmanın ödül töreni, 2019'un Şubat ayında Uluslararası Frankfurt Fuarı kapsamında yapılacak. Törende, ödüllü projeler büyük bir sergiyle tanıtılacak.

Ödüllü projelerde Durmuş Dilekçi'nin imzası var