Gayrimenkule de Virüs Kriteri GelecekSon üç yıldır gayrimenkulde sıkıntı olduğunu, bundan sonraki dönemde neler olacağını kestirmenin zor olduğunu dile getiren Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, koronavirüs nedeniyle sektörün bir yol ayrımına girdiğini, bu yıl gayrimenkul alanında yatırım yapılmayacağını vurguladı.

 

Reklam Goruntulenme Bolumu

 

Cumhuriyet’ten Şehriban Kıraç’ın haberine göre; gayrimenkul, turizm, tekstil gibi alanlarda faaliyet gösteren Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, koronavirüs nedeniyle artık balkonu olmayan, camı açılmayan, merkezi sistemle çalışan, 1+1 konutların, küçük metrekareli evlerin, rezidansların tercih edilmeyeceğini anlatarak, “Tüketicinin tercihi değişecek bu çok net. Normal koşullarda insanlar ev alırken fiyatına, semtine dikkat ediyordu. Şimdi konut tercihlerinde ilk sıralara Covid-19 kriteri de girecek” dedi.

Fiyatlarının da düşebileceğini anlatan Akbalık, Turizmde de artık insanların kalabalığın daha az olduğu yerleri seçeceğini ifade etti.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.