Geberit Pluvia Drenaj SistemiSu baskınlarına son teknolojiyle cevap veren Geberit, saniyede 12 veya 25 litre kapasiteli Pluvia Drenaj Sistemi ile su baskınlarının önüne geçiyor. Pluvia sisteminin genellikle geniş çatılarda tercih edilen bir drenaj sistemi olduğunu belirten Geberit Türkiye Ürün Müdürü Fikret Gençgel, Pluvia’nın en az 1000-1500 metrekare üzerindeki binalarda ideal çözüm olarak ortaya çıktığını söyledi.

GeberitGeberit Türkiye Ürün Müdürü Fikret Gençgel

“Mimari özgürlük”

Pluvia’nın, mimarlara bina içerisinde yatayda hiç eğim vermeden bir toplama olanağı sunduğu için tasarımda büyük bir avantaj sağladığını ifade eden Fikret Gençgel, “Biz Geberit olarak buna ‘Mimari özgürlük’ diyoruz. Daha az süzgeçle çözüm sağlayan Pluvia Drenaj Sistemi, 12 litre kapasiteli süzgeciyle ortalama 400 metrekareden fazla bir alanı drene edebiliyor. Böylelikle kullanıcısına daha az süzgeç daha az boru daha az çıkış hattı ve binanın içerisindeki alt yapı tesisatında hiçbir çalışma yapılmaması sistemin tercih edilmesinde büyük bir avantaj sağlıyor” dedi. Türkiye’de Pluvia Drenaj Sistemi ile çok sayıda projede yer aldıklarını söyleyen Gençgel, “Aslına bakarsanız biz Pluvia ile çok fazla projede yer almamıza karşın sistemin daha da yaygınlaştırılması için iş ortaklarımızın müşterileriyle ve tasarım firmalarıyla daha yakın temas kurması gerektiğine inanıyoruz. Ve bunun için mümkün olan herkese sistemi tanıtmaya çalışıyoruz. Markamızın bilinirliğine katkı sağlayacak her ayrıntı bizim için çok önemli” diye açıkladı.

“İşimizin arkasında 10 yıl garanti ile duruyoruz”

Bir süzgecin ortalama tahliye edebileceği alanın 400 metrekare olduğu tekrar hatırlatan Gençgel,  konutların bu sisteme uygun olmadığının da altını çizdi. Standart bir yapının metrekare maliyetinin 4 Euro civarında olduğunu fakat bu rakamın yapının durumuna göre değişkenlik gösterebileceğini sözlerine ekleyen Gençgel, “Geberit olarak Pluvia sistemini oluşturan ürünlere 10 yıl garanti veriyoruz. Dolayısıyla işin arkasında kurumsal firma olarak durduğumuzu gözler önüne seriyoruz. Uygulamayı eğitimli uygulamacı bayilerimiz yapıyor. Proje kapsamında tasarım aşamasından uygulama ve malzemeye kadar hepsini paket olarak sunabiliyoruz. Bu müşteriler için tercih edilebilir bir kriter.”

Reklam Goruntulenme Bolumu