Gelenekten Geleceğe: Toprak Yapım Teknikleri Uygulamalı EğitimleriTübitak Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında desteklenen ‘Gelenekten Geleceğe: Toprak Yapım Teknikleri Uygulamalı Eğitimleri 29 Ocak - 3 Şubat 2024 tarihleri arasında Abdullah Gül Üniversitesi Sümer Kampüsü'nde gerçekleştirilecek.

Proje yürütücülüğü Dr. Öğr. Üyesi Sinan Akyüz, Abdullah Gül Üniversitesi yüksek lisans öğrencilerinden Ece Sultan Karacık ve Mustafa Burak Köroğlu tarafından yapılan bu proje, toprak bazlı yapı malzemelerini ve uygulama tekniklerini mimarlık, iç mimarlık ve inşaat mühendisliği bölümlerinde eğitim gören öğrencilere tanıtmayı, bu malzemelerin ve tekniklerin kullanım potansiyelinin uygulamalı ve teorik dersler ile keşfedilmesini amaçlamaktadır.

6 gün boyunca devam edecek bu proje kapsamında toprak yapım tekniklerinden sıkıştırılmış toprak, kerpiç tuğla ve toprak sıva tekniklerine dair teorik ve uygulamalı eğitimler verilecektir.

Kayseri ve yakın illerinde (Sivas, Yozgat, Niğde, Nevşehir), deprem bölgesinde (11 il) öğrenim gören veya ikamet eden lisans (3. ve 4. sınıf) ve lisansüstü öğrencilerin katılımına açık olan projeye başvurular 10 Ocak 2024 tarihinde son bulacaktır.

Katılımcıların konaklama, yol ve yemek giderleri Tübitak tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda karşılanacaktır. 

Başvuru koşulları Başvuru Formu ve detaylar için tıklayın