GF Hakan Plastik PP-R Aquasystem Boru ve Ek ParçalarıAvrupa İçme Suyu Yönergesi'nin çıkış noktasını, en önemli gıdamız içme suyunun, musluktan akacağı son noktada mikrobiyolojik ve kimyasal olarak insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde olması gerektiği oluşturuyor. Bu nedenle istenilen su kalitesinin tesisat hammaddesinin özellikleriyle, suyun yapısıyla, montaj özellikleriyle ve işletme şartlarıyla bir bütün olarak sağlanması gerekiyor.

GF Hakan Plastik Aquasystem ürünleri, suyun kokusunu, rengini ve tadını değiştirmeden kullanıcılara ulaştırmanın yanı sıra diğer teknik özellikleri ile de projelerin özellikle tercih ettiği ürünler arasında bulunuyor.

Bina içi soğuk ve sıcak su tesisatlarının vazgeçilmez ürünleri olan Aquasystem PP-R sistemleri, korozyona dayanıklı yapıları ile kireçlenme ve paslanma gibi etkenleri ortadan kaldırıyor. Yüksek sıcaklığa ve basınca karşı son derece dirençli olan ürünler 20 °C'de ve -20-25 Atü basınçlarda 50 yıl çalışma olanağı sağlıyor. Uygulama açısından ise kaynak yerlerinde çap daralması olmaması, yüksek kaynak performansı; firesi olmaması ve montajda tasarruf sağlaması gibi özellikleri ile tercih ediliyor.

Geniş bir ürün serisi olan GF Hakan Plastik Aquasystem;
- Standart PPR Boru Sistemleri,
- Cam Elyaf Takviyeli PPR Boru Sistemleri,
- Cam Elyaf Takviyeli Klima Boru Sistemleri,
- Stabil Alüminyum Folyolu PPR Boru Sistemleri - UV Dayanımlı PPR Boru Sistemleri - Aluplus Stabil Ortadan Folyolu PPR Boru Sistemleri ile bina içi sıcak-soğuk sıhhi tesisat sistemleri, bina içi ısıtma sistemleri, basınçlı hava sistemleri, klima sistemleri ve endüstriyel boru sistemleri için çözümler sunuyor.

Standart boruların ve folyolu boruların avantajlarının birleştirilmesi ile oluşturulan Cam Elyaf Takviyeli Boru Sistemleri üç katmandan oluşuyor. İç ve dış katmanlar polipropilen (PP-R), ara katman ise cam elyaf ve PP-R ham maddesinin bileşiminden oluşan sistem, yüksek verimlilik ve kullanım avantajları sağlayarak traşlama gibi birçok dezavantajı da ortadan kaldırıyor. UV Dayanımlı Boru Sistemleri ise güneş altında ve yüksek ortam sıcaklıklarında içerdiği UV dayanımlı koruyucu katman sayesinde mükemmel koruma sağlıyor.

Türkiye’nin (TSE/TSEK) yanı sıra GHOST (Rusya), Hijyen Enstitüsü (Rusya), SEPRO (UKRAYNA), Hijyen Enstitüsü (UKRAYNA), AENOR (İspanya), WRAS (İngiltere), LR Lloyd’s Register (İngiltere), EME (Macaristan) ürün sertifikalarına sahip olan sistem, bu özelliği ile uluslararası projelerde de tercih ediliyor.

Reklam Goruntulenme Bolumu