Herkesin Gözü Bağdat Caddesi’ndeKentsel dönüşümle beraber Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’nin yanısıra büyük holdingler, inşaat şirketleri ve ‘Caddeli’ olmak isteyenler Bağdat Caddesi’ni tercih ediyor. Metrekare fiyatlarının kentsel dönüşüm çalışmalarıyla 3 kat arttığı Bağdat Caddesi’nde yatırım oranları da aynı hızda artıyor.

Bağdat Caddesi’nin büyük holdingler, inşaat şirketleri ve yatırımcılar tarafından mercek altına alındığını söyleyen Coldwell Banker Profesyonel Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda, “Anadolu yakasının en gözde ilçesi hiç kuşkusuz Kadıköy. Konut stokunun 31 bin, iş yeri sayısının 10 bine dayandığı ilçenin her semti, gayrimenkul dünyasında ayrı marka değerleriyle telaffuz ediliyor. Sahilin bir adım arkasında yer alan Bağdat Caddesi de yenileme çalışmalarıyla her geçen gün artan metrekare fiyatlarına rağmen yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor” dedi.

2010 yılında Bağdat Caddesi’nde 35 yılın üstündeki konutlarda kentsel dönüşüm çalışmaları başladığında metrekare fiyatlarının 3 bin – 4 bin TL arasında olduğunu belirten Arda, “2014 yılında metrekare fiyatları 7 bin TL’ye, 2015 yılında metrekare fiyatları 13 bin TL’ye kadar çıktı” diyor. Bağdat Caddesi’nin sahil tarafında yer alan konutlarda ise metrekare fiyatlarının 20 bin TL’ye yükseldiğine dikkat çeken Ayşe Fügen Arda, fiyatların artmasına karşın 2015 yılının ilk çeyreğinde Bağdat Caddesi’ndeki satışların canlandığını da belirtiyor.