Hintli Milyarder Mittal'in Teknesi Göz KamaştırıyorDünyanın en zenginleri listesinde 32 milyar dolarlık servetiyle beşinci sırada yer alan Hint asıllı İngiliz iş adamı Lakshmi Mittal ailesi ile birlikte İstanbul’a geldi. Dünyanın en büyük tekneleri sıralamasında 32’nci sırada yer alan ve 2007'de denize indirilen Amevi isimli teknesiyle gelen ünlü iş adamı bir hafta kadar İstanbul’da kalacak. Formula 1 yarışları için Türkiye'ye gelen ünlü milyarder bu akşam teknesinde İstanbul cemiyet hayatının ünlü isimlerinin katılacağı bir davet verecek. Mittal, davet sonrası da misafirleriyle birlikte Reina'da eğlenecek.

Muhteşem tekne

Lakshmi Mittal'in yaklaşık 80 metre uzunluğundaki muhteşem teknesi ünlü tasarımcılar Alberto Pinto ve Nuvolari&Lenard'ın imzasını taşıyor. Teknede sinema salonu, spor salonu, ısıtmalı havuz, masaj odası, kuaför, bilardo masası ve helikopter pisti bulunuyor. 12 kişiyi konaklamalı ağırlayan teknede master suit, lobi, özel çalışma odası, giyinme odası, jakuzi de yer alıyor.

Bütün bunların yanında süper lüks yatta iki VIP suit bunların ayrı yatak odaları ve banyoları, iki adet ise normal VIP odası, bir adet ise birçok özelliğe sahip VIP oda bulunan yatta yaklaşık 22 personel hizmet veriyor.
Dünyanın beşinci zengini olarak nitelendirilen Lakshmi Mittal’ın İngiltere’de 70, 57 ve 34 milyon sterlin değerindeki dillere destan malikaneleri ise görülmeye değer.

Sarayı bile var

1950 Hindistan (Rajastan’ın Rajpur köyü) doğumlu Mittal, Londra’nın ve Hindistan’ın en zengini. 1975 yılında kurduğu çelik sanayi işi yapan Mittal Steel Company isimli şirketi servetine servet kattı. İngiltere’deki 1000 kişilik "En Zenginler" listesinin ilk sırasında yer alan ünlü çelik kralının toplam servetinin 28.7 milyar dolar olduğu söyleniyor. Mittal'in 2003'te 70 milyon sterline kendisen bir saray almıştı.