Retürk Emlakçının İtibarını YükseltecekYeni yılda yürürlüğe girecek olan Mortgage sistemi ile daha da hareketleneceği düşünülen gayrimenkul sektöründe, emlak firmaları temsilcilik ağlarını franchise yöntemiyle geliştiriyor.

Retürk Yönetim Kurulu Başkanı Aşkın Çınar’a göre, sektörde yaşanan hareketlilik bir süre sonra dengesini bulacak ve gayrimenkul danışmanlığı sektörü de bu yeni dengede konsolide olacak. Bu bilinçten yola çıkarak, gelecekte sektörde sadece güven telkin eden ve eğitim düzeyi yüksek emlakçıların hizmet vereceğini savunan Aşkın Çınar, Retürk’ün tüm çalışanlarının yatırımcıları ve ihtiyaç sahiplerini doğru bilgilendirildiğini ve kurumun bu özelliğiyle diğer danışman firmalara göre fark yarattığı görüşünde.

Aşkın Çınar: “Emlakçının imajı değişecek”
Aşkın Çınar’ın yaptığı açıklamaya göre Retürk’ün sektörde fark yaratan en önemli özelliklerinden biri kurumun eğitim departmanı tarafından sürekli geliştirilen eğitim programları. Retürk’ün özel eğitim programları sayesinde kamuoyunda sektör çalışanlarına yönelik olumsuz imajın ortadan kaldırılması için çalıştıklarını vurgulayan Aşkın Çınar; “İnsanlar biz emlak danışmanlarından bütçelerinin sınırları içerisinde alabilecekleri en iyi evi, en iyi şartlarda satın alıyor ya da kiralıyorlar. Çıkış noktamız, her zaman müşteri memnuniyeti olmalı. Retürk eğitimleri, bir yandan Retürk ailesinin farkını ortaya koyuyor, diğer yandan sektör çalışanlarına profesyonel ve kişisel gelişim alanında yenilenme olanağı sunuyor” dedi.

Retürk’ün “emlakçı” itibar ve prestijini yeniden yapılandırmak ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak için başlattığı eğitim atağından, Retürk çalışanı olmayan ancak gayrimenkul danışmanlığı sektöründe faaliyet gösteren herkes faydalanabiliyor.