I. Ulusal Mimarlık ve Kent Araştırmaları Sempozyumu | UMKA20201. Ulusal Mimarlık ve Kent Araştırmaları Sempozyumu, mekân odaklı akademik çalışma alanlarından güncel yaklaşımlar içeren, disiplinler arası bir tartışma zemini oluşturmayı hedeflemektedir. Mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, kentsel tasarım, şehir ve bölge planlama gibi ilgili tüm bilim dallarında tez çalışmalarını sürdüren lisansüstü öğrencilerine açık olan sempozyum, 29 – 30 Nisan 2020 tarihlerinde, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Reklam Goruntulenme Bolumu

Katılımcıların özetlerini (250 – 500 kelime uzunluğunda) ve anahtar kelimelerini, kısa bir biyografi ile 13 Mart 2020 tarihine kadar, etkinlik web sayfasında yer alan özet gönderimi sekmesindeki e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir. Başvuruların değerlendirmesi, internet üzerinden ve araştırmacı bilgileri gizli tutularak, Etkinlik Bilim Kurulu’nca yapılacaktır. Kabul edilen bildiriler, 20 Mart 2020 tarihinde ilan edilecektir.

Kabul edilen özet bildirileri e-kitap olarak yayınlanarak katılımcılar ile paylaşılacaktır. Tam metin bildiri kitabında yer almak isteyen araştırmacıların ise sempozyumu takiben bir ay içerisinde çalışmalarını göndermeleri gerekmektedir. Tam metin bildiri kitabı için istenen yazım kuralları web sayfası üzerinden ayrıca duyurulacaktır.

Etkinlik hakkında bilgi almak için umka2020@dogus.edu.tr e-posta adresi üzerinden iletişime geçilebilir.