“Ideal Standard”dan Suya Yön Veren Teknoloji21. yüzyılda, su kaynaklarının yönetimi sadece önemli olmaktan çıkarak kırmızı alarm vermeye başladı. Fazla enerji tüketimi, iklim değişikliği su israfı derken dünyanın büyük bir çoğunluğu 2050 yılında temiz su kaynaklarına erişemeyecek. Öyle ki UNESCO’nun 2018 BM Su Geliştirme Raporu'na göre, dünyanın su kalitesine bakıldığında; atık suların yüzde 80’inden çoğu arıtılamamakta ve yaklaşık 1,8 milyar insan herhangi bir arıtma işleminden geçmemiş suyu içme suyu olarak tüketmekte. Aynı zamanda raporda; 1900`lü yıllardan günümüze kadar doğal sulak alanların yaklaşık yüzde 70`inin sadece insan etkilerinden dolayı yok olduğu gözler önüne seriliyor.

Reklam Goruntulenme Bolumu

1960 Yılından Bu Yana “Blue Responsibility”
Su sarfiyatının yüksek olduğu banyolarda, su tasarrufuna yönelik akıllı banyo ürünleri üzerine gerçekleştirilen teknolojiler de her geçen gün ilerliyor. Ideal Standard su kaynaklarının sürdürülebilirliğine olumlu katkıda bulunmak amacıyla 1960’lı yıllardan bu yana “Blue Responsibility” felsefesiyle geliştirdiği teknolojilerle su ve enerji tasarrufu misyonunu tasarımlarına yansıtarak çevre dostu ürünlerini yaklaşık 60 yıldır tüketicilerle buluşturuyor.Click Kartuş Teknolojisi ile %50’ye Varan Su ve Enerji Tasarrufu
Ideal Standard, su basıncını koruyarak suyun akışını azaltan “Click Kartuş” sistemiyle %50’ye varan su ve enerji tasarrufu sağlıyor.Blue Start Teknolojisi Tasarrufun Anahtarı
BlueStart” teknolojisi ise batarya kolu orta konumda iken sadece soğuk su sağlayarak su ve enerji dolayısıyla da para tasarrufu sağlıyor ve çevreye duyarlı olmasının yanı sıra tüketicilerin bütçelerine de destek oluyor.

Rezervuarlarda Çift Kademeli Boşaltma Sistemi
Ideal Standard’ın tüm rezervuarları çift kademeli su boşaltma sistemine sahip. Bu sistem, tam ve yarım su seçenekleriyle ihtiyaçtan fazla su harcanmasının önüne geçerek, maksimum su tasarrufu sağlamaya yardımcı oluyor.