İlk Alzheimer Huzurevi 21 Eylül’de Açılıyor

Alzheimer Vakfı tarafından kurulan Türkiye’nin ilk Alzheimer Huzurevi, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’nde, Novartis’in desteğiyle hizmete açılıyor.
Kesin tedavi olanakları olmayan, toplumun önemli bir kesimini etkileyen ve hatta hastayla birlikte tüm ailenin de yaşamını somut olarak değiştiren Alzheimer hastalığında uygun bakımevinin bulunması çok önemli.
Bu ihtiyaçtan yola çıkarak kurulan ve hastaların beslenmesinden sağlık kontrollerine hatta sosyal aktivitelerine kadar tüm ihtiyaçları karşılanacak olan Altunizade’deki Alzheimer Huzurevi’nin açılışı, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü etkinlikleri kapsamında yapılacak. Açılış törenine Alzheimer Vakfı Başkanı Prof. Dr. Murat Emre, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kahraman Eroğlu, hastalar ve hasta yakınları da katılacak.
Huzurevi bünyesinde hastaların boş vakitlerini değerlendirmeleri için Novartis İlaç desteğiyle hazırlanan Hobi Odası’nda hastalar tarafından yapılan el sanatları çalışmalarının sergileneceği açılışta, sadece çok eskiyi hatırlayan Alzheimer hastaları için nostaljik şarkılardan oluşan minik bir konser de verilecek.