İlk Temalı Parkımız 23 Nisan 2013’te AçılıyorVialand, Eyüp ve Gaziosmanpaşa Belediyesi sınırları içerisinde 600 bin metrekarelik  bir alanda inşa ediliyor. 23 Nisan 2013 tarihinde tamamlanması planlanan projeyle, 4 bin kişiye istihdam yaratılması hedefleniyor.

Parkta neler olacak

* 3 saniyede 110 kilometreyi aşan hızıyla Avrupa’nın en çok ilgi gören 'roller coaster’i (hızlı tren) VIALAND’in sayısız eğlence ünitelerinden bir tanesi olarak parkta yer alacak.

* Hızlı akarsuda rafting tecrübesinin ailece yaşanabileceği Rapid Ride, doğal şelalelerde eğlence için Splash Coaster, Roller Coaster tutkunu olan veya olmaya hevesli herkesin zevkle binebileceği Family Coaster (aileler için adrenalin treni)  heyecan katacak.

* Park ziyaretçileri, eski İstanbul sokaklarını ve günlük şehir yaşamını günümüze uyarlanmış biçimiyle Vialand’de bulacak.

* Fatih eğlence ünitesinde ziyaretçiler, Osmanlı Dönemi’nde bir gezintiye çıkacak, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethine tanıklık edecekler.

* Eğlencenin yanı sıra, özellikle ilk ve orta öğretim çağındaki çocuklara yönelik eğitici ve öğretici aktiviteler de yer alacak.

* Vialand’de birçok sosyal sorumluluk projesi de hayata geçirilecek. Özel gün etkinlikleri, mevsimsel kutlamalar, büyüleyici ışık şovları ve özel projeksiyon gösterileri yapılacak.

* 2000 metrekarelik alanda tüm görkemiyle yükselen şato, ziyaretçilerine masal dünyasının kapılarını açacak.