İş Gayrimenkul Yatırım'dan İzmir'e Karma Projeİş Gayrimenkul Yatırım, İzmir  Salhane- Turan bölgesine 150 milyon dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından planlaması tamamlanan Liman arkası bölgesinde karma bir projeyi hayata geçirecek olan şirket, konut- home ofis ve alışveriş merkezi inşa edecek.

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü Turgay Tanes ve Müşavir Hüseyin İlhan ile görüşen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Yaşanan küresel krize, ekonomideki son olumsuz gelişmelere rağmen, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı buradaki projesini gerçekleştirme iradesini devam ettirdi. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. Liman arkası Salhane – Turan bölgesinin İzmir için önemine değinen Başkan Aziz Kocaoğlu, “İzmir’in ticaretinin, turizminin daha da gelişmesi için, tüm İzmirliler olarak yeni kent merkezine büyük umut bağlıyoruz, önem veriyoruz. İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin. bir proje ile bu bölgede yatırım yapma kararı bizleri çok mutlu etti. Umuyoruz ki, bu çalışma öncü olur. Hem yatırım yapacak kişi ve kurumlara yararlı olur, başarılı kılar hem de kentin gelişmesine katkıda bulunur” diye konuştu.

“Bölge hızla gelişecek”

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü Turgay Tanes, Salhane-Turan bölgesindeki yatırımları için gerekli mimari projelerin büyük ölçüde hazırlanarak tamamlandığını söyledi. Bölgede öncü olmaktan mutlu olduklarını dile getiren Turgay Tanes, “İstanbul’da Barbaros Bulvarı’nda yaptığımız Kanyon Alışveriş Merkezi’nden sonra oraya da arka arkaya yatırımlar gelmişti. Bir anlamda öncülük görevi yaptık. İstanbul dışına çıkmak istiyorduk ve İzmir bu anlamda önemli bir şehir. İzmir, pek çok açıdan çok önemli bir sembol. Böyle bir yatırımın ilk harcını Başkanımızla birlikte koyma şansımız olursa, bölge için devamının geleceğini ve hızlı bir gelişme yaşanacağına inanıyoruz” dedi.

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. olarak bölgeye karma bir proje uygulamayı düşündüklerini söyleyen Tanes şöyle devam etti: “İzmir’de önemli kentsel dönüşüm merkezi olarak, mevcut İş Bankası’na ait arsada proje yapmayı planladık. İşin mimari projesi çiziliyor, şu anda belirli aşamaya da geldi. Herşey normal yolunda yürüyor. Bölgeye yaklaşık 150 milyon dolarlık bir yatırım yapacağız. Bu bir karma projedir. Konut – home ofis ve alışveriş merkezi yapmayı planlıyoruz. Alışveriş merkezinin mimarisini, alışılmışın dışında farklı olarak ‘yarı açık’ bir şekilde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Proje çizimleri büyük ölçüde tamamlandı. Çarşının üstünü de kamuya açık park olarak planladık. 2009’un baharına kadar olan dönemde bu yatırımın ilk harcını koyup temel attıktan sonra devamının geleceğine ve bölgenin hızla gelişeceğine inanıyoruz”.