İstanbul Planlama Ajansı Lansman Toplantısıİstanbul'un vizyon ve yönetimine dair stratejilerin, geniş katılım ve ortak akılla belirlenmesi amacıyla “İstanbul Planlama Ajansı” kuruluyor. Açık, şeffaf, hesap verilebilir ve kapsayıcı yeni nesil belediyecilik anlayışının esas alınacağı ajansın tanıtım toplantısı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentin gündemine ilişkin konularda ihtiyaç duyulan politika ve stratejilerin katılımcı yöntemlerle belirlenmesi amacıyla İstanbul Planlama Ajansı’nı hayata geçiriyor. Ülke demokrasisindeki şeffaflık ve çoğulculuk anlayışını geliştirecek ajansın lansman toplantısı, 12 Şubat Çarşamba saat 13:00’te İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak. Programın devamında Prof. Dr. İlhan Tekeli moderatörlüğünde, Prof. Dr. Richard Sennett ve Prof. Dr. Saskia Sassen, 'Yerel Demokrasi için Yeni Bir Başlangıç’ temasıyla panel 15:00-17:00 saatleri arası düzenlenecek.

Reklam Goruntulenme Bolumu

Yeşil, Adil, Yaratıcı Bir Kent

İstanbul Planlama Ajansı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 2050 vizyonunda açıkladığı “Yeşil, Adil, Yaratıcı Bir Kent” hedefiyle işaret ettiği dönüşüme önemli katkılar sunacak. 16 milyon İstanbulluyu ilgilendiren kararların katılımcı, demokratik ve bilimsel bir süreç içerisinde belirlenmesi üzerine çalışmalar yürütecek.

Demokrasi Paneli

Kent, kent kültürü ve sınıflı toplum yapısı üzerine çalışmalar yapan Prof. Dr. Richard Sennett ile üretim biçimleri ve kent politikası konularında eserler vermiş Prof. Dr. Saskia Sassen, 'Yerel Demokrasi için Yeni Bir Başlangıç’ temalı panel oturumunda konuşacak. Panelin moderatörlüğünü Şehir ve Bölge Planlamacısı Prof. Dr. İlhan Tekeli üstlenecek.