İstanbul'a Göç Azalacak15 yılda 58 bin konut inşa eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait KİPTAŞ'ın Genel Müdürü İsmet Yıldırım'dan açıklamalar... İstanbul'un artık bir 'değeri' olduğunu belirten Yıldırım' şunları söyledi:

İstanbul'da konut açığı yok, güvenlikli konuta ihtiyaç var. Herkesin doğru veya eğri başını sokacak yeri var. Ancak güvenlikli, sağlıklı, modern konut ihtiyacı devam ediyor. İstanbul olduğu sürece KİPTAŞ'a ihtiyaç var.

Akşam Gazetesi'nden Nebahat Koç'un haberine göre, diğer inşaat şirketleriyle yarışma gibi bir derdimiz yok. Onlar çoğalsınlar ki ekonomi canlansın. Bu işleri sadece KİPTAŞ ve TOKİ'yle beceremezsiniz. Bizim örnek olup diğerlerini yönlendirmemiz lazım.

'Koridorsuz' Şam'a gidip ev yapacağız

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, 2011'de çalışmalara başlanacak Şam'daki konut projesiyle ilgili olarak şöyle konuştu: Orada bizdeki gibi yapılaşma, site mantığı, sosyal donatı alanları yok. Ev tipleri de farklı. Ev direkt salona ya da odaya açılıyor. Koridor sistemi yok. Bizim sistemi kurarak, yaşam şeklimizi oraya götüreceğiz.