İstanbul’da Kalan Son İstanbul: Çengelköy'de MESAMESA, yeni konut projesi 'Çengelköy'de MESA'yı 'İstanbul’da kalan son İstanbul' sloganıyla hayata geçiriyor. Proje, İstanbul’un tam da kalbinde, sahili, tarihi çınarı, iskelesi, börekçisi, dizileri, bademi, semt kültürü, tarihi, muhteşem doğal güzellikleri ve sımsıcak insanları ile ünlü Çengelköy’de gerçekleşiyor.

Yaşama dair her detay ‘mükemmellik’ ile çözüldü

Çengelköy'de MESA, neredeyse tamamı yeşil alana ayrılmış 100 bin metrekarelik bir alan üzerinde bölgenin dokusuna uyumlu, 3’er katlı 46 bloktan oluşuyor. Projeyi oluşturan 6 farklı tipteki bloklarda, büyüklükleri 80 metrekare ile 290 metrekare arasında değişen toplam 298 adet daire bulunuyor.

Erhan BoysanoğluSaklı cennette eşsiz bir yaşam fırsatı

MESA Mesken Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, “Çengelköy'de MESA, hem konumuyla, hem çevresini sarmalayan muhteşem atmosferle, hem de tüm açılardan konsepti ile gerçekten de eşsiz bir proje. Yüksek standartlardaki yapı özelliklerinden, ayrılan devasa yeşil alana ve yaşam alanlarına kadar en ince ayrıntısında bile ‘mükemmellik’ taşıyan bir proje. Projede, bireysel kullanımdan kalabalık ailelere kadar geniş bir kitleye hitap eden konutlar yer alıyor” dedi. Boysanoğlu, projenin yüksek standartlarına, Çengelköy'de MESA’nın konumu, doğal, tarihi ve kültürel muhteşem atmosferi de eklenince ‘mutlu bir yaşam’ın adeta garanti altına alındığını da belirtti.

MESA konutlarında ikinci nesil yaşıyor

Bu güne kadar 6 milyon metrekarelik alana sahip yaklaşık 60 bin konutta, altyapı ve çevre düzenlemesini de içermek üzere, tasarımından tamamlanmasına, üretimin her aşamasında MESA imzası bulunuyor. Türkiye’de yaklaşık 300 bin insan, MESA ile kaliteli bir yaşam sürüyor. Bu güne kadar yaklaşık 100 bin insan, MESA konutlarında doğdu, büyüdü ve şimdi çocuklarıyla birlikte bu sıcak yuvalarda mutlu hayatlar sürdürüyorlar. MESA konutları, şimdi ‘ikinci nesil’ ev sahiplerini ağırlıyor.