İstanbullular Dikkat! Parçalar Uçuşuyorİstanbul’da iki gündür etkili olan fırtına çatıları ve ağaçları yerinden söktü. Çekmeköy’de 6 Ocak Pazartesi günü akşam saatlerinde fırtınada uçan çatı, karşı apartmana çarptı. Kaşıkoto Sokak’ta bulunan dört katlı binanın çatısı şiddetli fırtınada uçarak, Zafer Sokak’ta bulunan üç katlı binadaki bir dairenin mutfak kısmına saplandı.

Sözcü’de yer alan DHA ve İHA kaynaklı habere göre; büyük maddi hasarın meydana geldiği olayda herhangi bir yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

Reklam Goruntulenme Bolumu

Binanın dış cephesine büyük zarar veren çatı parçaları Çekmeköy Belediyesi ekipleri tarafından yoldan toplandı. Park halindeki otomobillerde de ufak çaplı hasar meydana geldi.

Benzer bir haber de 7 Ocak Salı günü öğle saatlerinde Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi’nden geldi. İsa Arslantürk’ün kullandığı taksinin camına, Balo Sokak üzerinden İstiklal Caddesi’ne dönüş yaptığı sırada bir apartmandan kopan beton parçalardan biri saplandı.

Yaşadığı kısa süreli paniği atlatan sürücü otomobilini park ederek durumu polis ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler parçanın koptuğu binanın bulunduğu sokağı trafiğe kapatarak güvenlik önlemi aldı. Takside müşteri bulunmadığı sırada yaşanan olayda şans eseri kimse yaralanmadı.