İstanbul'un En Yüksek Beş Kulesinden Biri Olan Akasya Kent YükseliyorAkasya Acıbadem projesinin son etabı olan Kent etabındaki 40 katlı kule, 172,6 m yüksekliği ile İstanbul’un en yüksek ilk 5 kulesi arasında yer alacak. Kent etabı, 40 katlı kule ve yanındaki 15 katlı yatay bloktan oluşacak. Kulede, home-office olarak kullanıma uygun projelendirilen dairelerin yanısıra tarihi İstanbul Yarımadası'na bakan manzaralı 'penthouse' konseptli yaşam alanları da bulunacak. 

Her odanın kat bahçesine açıldığı 15 katlı yatay yaşam alanlarında ise 3,5+1, 3+1 ve 2+1 dairelerin yanında geniş teraslı lüks daireler bulunacak. Tüm yatay bloğun etrafını saran kat bahçelerinde özel jakuziler de yer alacak. Kent etabında yer alan tüm dairelerde rezidans hizmeti verilecek. 

Daha önce satılan ve inşaatları devam eden Koru etabı 2011’in ilk yarısında, Göl etabı ise 2011’in ikinci yarısında yeni sahiplerine teslim edilecek. Akasya Acıbadem projesinin son etabı olan Kent etabı ise 2013 yılının ilk yarısında sahiplerine teslim edilecek. Kent etabındaki yaklaşık 600 konutun yarısı ön taleplerle şimdiden yeni sahipleri için ayırtılmış bulunuyor.

Central Park Akasya’ya taşınıyor

Akasya Acıbadem’deki toplam 58 bin metrekarelik yeşil alanın 26 bin metrekaresini oluşturan ortak sosyal alanı Central Park, Koru, Göl ve Kent etaplarında yaşayanları bir araya getirecek. Central Park’ta yaklaşık 900 m2 büyüklüğünde İstanbul’un ilk ve tek doğal kumsallı açık havuzu da yer alacak. Göl etabı içindeki 7 bin 500 metrekarelik biyolojik gölet ise Akasya Acıbadem’de yaşayanların bir başka ayrıcalığı olacak.