İstanbul'un Geleceği Bu Temellerle Atıldı


Başbakan Tayyip Erdoğan Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 21 kavşak ve yolun temel atma töreninde, "Bu kent Türkiye'nin kalbidir" dedi '.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 21 kavşak ve yolun açılışı ve 21 kavşak ve yolun temelinin atılması töreni Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirildi. Erdoğan törende yaptığı konuşmada, İstanbul'un Türkiye'nin kalbi olduğunu vurgulayarak, ''Bir aziz emanet olarak kabul ettiğim bu şehri hak ettiği noktaya mutlaka taşıyacağız'' dedi. Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin şehir trafiğini rahatlatmak için gerçekleştirdiği projeleri tamamlanmakta olduğunu söyledi. Bugün 21 kavşak ve yolun açılışını gerçekleştireceklerini, 21'inin de temelini atacaklarını dile getiren Erdoğan, bu yol ve kavşaklarla İstanbul'un geleceğinin de temellerinin atıldığını kaydetti. Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "İstanbul'u ulaşım altyapısı, yerleşim düzeni, çevre düzenlemesi ve modern şehirciliği ile dünya şehri yapma kararlılığındayız. İstanbul'u 2010 Avrupa Kültür Başkenti yapan sinerji de bu kararlılıktan doğmuştur. İstanbul Türkiye'nin kalbidir. İstanbul'u kalkındırmadan Türkiye'yi kalkındıramayız.'' Erdoğan, sözlerini "İstanbul'un hayrına olan işlerde de en az bu kardeşiniz kadar belediye başkanlarınız kadar ısrarlı ve azimli bir İstanbulsever olun'' diye tamamladı.

'ÇOK HAKARETE UĞRADIM'


Öte yandan restore edilen Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müzesi'ni açan Erdoğan, "İstanbul'u dünyaya pazarlamak" sözünün yanlış anlaşıldığını ve bu sözden dolayı çok hakarete uğradığını belirtti.