Japon Kültür GünüBahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde kurulan Japon Kültürü Araştırma Merkezi, 14 Haziran 2010 Pazartesi günü 09:30 ve 16:30 saatleri arasında gerçekleştirilen etkinlikler ile açılacak.

Program, saat 09:30'da merkezin Japonya'dan getirilen kültürel ve sanatsal ürünlerinin sergileneceği daimi “Shigeyuki Okazaki Türkiye Eskizleri ve ICSA in Japan 2009 Öğrenci Çalışmaları” sergisinin açılışı ile başlayacak. Konferans salonundaki açılış konuşmalarının ve Japon mimarlığı üzerine tematik sunumun ardından program, üniversite hol ve fuaye alanındaki sergi açılışları ile devam edecek.

boyu devam edecek etkinlik süresince iki ayrı alana yerleştirilecek projeksiyonlarla Japonya ile ilgili fotoğraf gösterimi yapılacak ve Türkiye'deki Japon dernekleri fuaye alanı içerisinde Çay Seremonisi gösterimi, ikebana, origami vb. Japon kültürel değerlerinden örnekler sunacak. Bu kapsamda Japonya'nın teknolojik gelişmesini örneklemek amacıyla da Japon firmalarından Sony ve Panasonic firmaları da ana fuaye alanında kuracakları standlar ile etkinliğe katkı sağlayacak.